Wakacyjny raj kusi turystów epidemiczną promocją. Jeśli złapiecie koronawirusa podczas pobytu, nie zapłacicie ani grosza

28.05.2020 11:50
Cypr|undefined Fot. Shutterstock

Mało która branża odczuła tak boleśnie wdrożenie izolacji społecznej jak turystyka. Cypr, który utrzymuje się w dużej mierze ze swojej malowniczości, przygotował dla odwiedzających specjalną epidemiczną promocję. Jeśli zachoruje się na COVID-19 w czasie urlopu na wyspie, nie zapłaci się za pobyt ani grosza.

Nietypowe czasy wymaga nietypowych pomysłów. 10% PKB Cypru generowane jest przez branżę turystyczną, z obsługi przyjezdnych utrzymuje się spora część ludności. Nad wyspą kłębią się jednak czarne chmury: z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się, zamkniętych granic oraz strachu przed zarażeniem się ruch turystyczny będzie zapewne drastycznie niższy.

Cypr zamierza otworzyć się na odwiedzających już 9 czerwca 2020. Ma też już sprytny plan na przyciągnięcie odwiedzających: zamierza zagwarantować im spokój ducha i odpoczynek od strachu przez zachorowaniem na COViD-19.

Przeczytaj także

Władze wyspy poinformowały o przygotowaniu specjalnej akcji dla turystów: jeśli osoba odwiedzająca Cypr zarazi się na nim koronawirusem, zostaną jej zwrócone koszty pobytu, będzie miał też zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną.

Cypr kusi turystów promocją na koronawirusa. Zachorujesz – nie płacisz za pobyt

W ramach przygotowań wyznaczono już szpital, który w razie konieczności będzie zajmować się chorymi na COVID-19 turystami. Dysponuje 100 miejscami. Do 500 osób towarzyszących chorym będzie spędzać 14-dniową kwarantannę w oddelegowanym do tego celu hotelu.

Koszty leczenia i pobytu chorych zostaną w całości poniesione przez Cypr. Turyści będą musieli zapłacić tylko za powrotny bilet lotniczy oraz transport na lotnisko.

Posłuchaj podcastu

Sezon wakacyjny ma rozpocząć się na Cyprze 15 czerwca 2020 roku. Do tego czasu wszystkie przygotowania związane z „promocją” mają być zakończone. Turyści chcący spędzić urlop na wyspie będą musieli przebadać się na obecność koronawirusa na 3 dni przed przylotem.

Zobacz także: Rząd szykuje program 1000+ dla pracowników. Ale tylko dla wybranych 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.