Warszawa: Jadowity pająk grasuje pod Pałacem Kultury

28.05.2021 16:50
Warszawa: Jadowity pająk grasuje pod Pałacem Kultury Fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Do nietypowej sytuacji doszło w 25 maja 2021 w Warszawie. Pod Pałacem Kultury i Nauki spacerował niespiesznie pająk ptasznik.

Ptaszniki, skorpiony i inne egzotyczne zwierzęta gościły niejednokrotnie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas wystaw organizowanych w obiekcie egzotyczny świat tych zwierząt był dostępny dla wszystkich miłośników przyrody. Jednak tym razem nie tylko wielbiciele egzotycznych pająków mogli spotkać ogromnego przedstawiciela tego gatunku.

Jadowity pająk grasuje pod Pałacem Kultury

W ubiegły wtorek, 25 maja 2021 w samym centrum stolicy gigantyczny pająk wybrał się na spacer w okolice Pałacu Kultury. Zwierzak nie na żarty przestraszył wielu warszawiaków. Jak donosi Straż Miejska w Warszawie:

Spokojny, wtorkowy spacer pewnego mieszkańca stolicy wokół Pałacu Kultury i Nauki zakłócił przybysz nie z naszej strefy klimatycznej: sporej wielkości pająk, zwany… ptasznikiem.
Spacerowicz ze zdumnienia przecierał oczy. Wielki pająk, znany raczej z dalekich podróży lub horrorów, spokojnie przechadzał się po trawie przy PKiN. Niektórzy boją się nawet małych pajączków, a co dopiero wielkiego i w dodatku włochatego przedstawiciela gatunku theraphosidae. Przechodzień zainteresował nietypowym przybyszem policjantów. Ci, nie tracąc z oczu buszującego w trawie stwora, wezwali strażników z Ekopatrolu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze bezpiecznie odłowili egzotycznego gościa. Nie miał widocznych ran ani kontuzji.

Jak przypuszczają Strażnicy Miejscy, pająk prawdopodobnie uciekł z hodowli lub został porzucony przez swojego właściciela. Strażnicy z Ekopatrolu odstawili przybysza do centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO, gdzie zaopiekują się nim fachowcy.

Tymczasem w Rosji dwaj mężczyźni, podróżując przez Kraj Nadmorski, spotkali tygrysa amurskiego. Jako że kot  jest niestety jednym z najbardziej zagrożonych wyginięciem zwierząt na świecie, postanowili dokarmić go kiełbaskami. Całe zdarzenie uwiecznili na filmie.
Źródło: strazmiejska.waw.pl, rdc.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.