Woził w wózku 99 smartfonów. Stworzył w ten sposób sztuczny korek w Google Maps [WIDEO]

03.02.2020 10:35
mapy Google|undefined Fot. kadr z wideo

Wyjątkowy happening w centrum Berlina. Lokalny artysta strolował mieszkańców wożąc w wózku 99 smartfonów. Zobacz wideo!

Berliński artysta Simon Weckert postanowił pokazać ludziom, jak bardzo ich życie zależy od Google Maps. Mężczyzna postanowił "zakorkować" puste ulice stolicy Niemiec, ciągnąć wózek z 99 telefonami.

Jak oszukać Mapy Google?

Simon Weckert to artysta - performer który w swoich pracach ukazuje związki życia społecznego z cyfrowym. Na początku 2020 roku zorganizował performance ukazujący sposób działania algorytmu Google Maps.

Przeczytaj także

Niemiecki twórca postanowił pokazać ludziom, jak bardzo ich wybory zależą od Google Maps i stworzył na niemal pustych ulicach Berlina "wirtualny" korek. W tym celu Weckert woził w wózku ręcznym po ulicach miasta 99 smartfonów z włączonymi Mapami Google’a.
Całe przedsięwzięcie miało dać aplikacji sygnał, że na ulicy jest duży ruch. Widząc takie ostrzeżenie na smartfonach, mieszkańcy metropolii zmieniali trasy swoich dojazdów lub przesiadali się na komunikację miejską.

Na filmie widać wyraźnie, jak droga którą spaceruje mężczyzna, zamienia się z "zielonej" na "czerwoną" (co w aplikacji oznacza duży korek).
Swoim eksperymentem, Weckert postanowił skłonić do myślenia osoby bezgranicznie wierzące nowym technologiom. Pokazał również, że tego rodzaju aplikacjami można łatwo manipulować.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.