Współtwórca festiwalu filmowego Sundance ponownie oskarżony o molestowanie seksualne dziecka

Joanna Chojnacka
12.04.2019 12:09
Sundance Film Festival|undefined Fot. Travis Wise/flickr.com

71-letni filmowiec Sterling Van Wagenen został ponownie oskarżony o molestowanie. Mężczyzna zapłacił kaucję i ponownie stanie przed sądem w maju 2019 roku.

Sundance Film Festival to największy coroczny festiwal filmów niezależnych w USA. Został stworzony przez Sterlinga Vana Wagenena i Roberta Redforda w 1978 roku. Wagenen zrezygnował ze swojej funkcji po tym, jak oskarżono go o molestowanie seksualne dziecka w 1993 roku. Mężczyzna po latach usłyszał kolejne zarzuty dotyczące podobnych nadużyć. 

Przeczytaj także

Sundance Film Festival: Współtwórca festiwalu ponownie oskarżony o molestowanie

Biuro Prokuratora Rejonowego w Salt Lake City potwierdza, że 2 kwietnia 2019 roku Van Wagenen został oskarżony o wykorzystywanie seksualne 7-letniej dziewczynki w 2013 roku. Nadużycie, zgodnie z dokumentami sądowymi zebranymi przez Salt Lake City Tribune, ze strony Wagenena powtarzało się do końca 2015 roku.

Mężczyzna wpłacił kaucję w wysokości 75 tysięcy dolarów i ponownie stanie przed sądem 2 maja 2019 roku. Sundance Institute wydał oświadczenie, w którym potępił zachowanie byłego współpracownika. Podkreślono w nim także, że festiwal przestał być związany z Wagenenem już w 1993 roku:

Ostatnie doniesienia mediów uświadomiły nam, że pojawiły się kolejne zarzuty wobec Sterlinga Vana Wagenena, który odegrał ważną rolę w tworzeniu naszego festiwalu. Nie ma on obecnie żadnego związku z naszą działalnością. Stan ten utrzymuje się od 1993 roku, kiedy opuścił Radę Doradczą w Utah. Sundance Institute kategorycznie potępia zachowanie Wagenena i solidaryzuje się z tymi, którzy odważnie starają się pokazać światu prawdę i naświetlić te nadużycia. 

Zobacz też: >>Krystyna Janda otrzymała nagrodę na festiwalu w Sundance<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.