Wybuch w bloku w Warszawie. Eksplodowała elektryczna hulajnoga?

09.06.2020 11:05
Wybuch w bloku w Warszawie. Eksplodowała elektryczna hulajnoga?|undefined Fot. DOBUSZYNSKI/Polska Press/East News

6 czerwca 2020 roku w jednym z bloków w Warszawie doszło do wybuchu. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jego przyczyną mogła być eksplozja elektrycznej hulajnogi.

6 czerwca 2020 roku ok godziny 8:00 służby otrzymały zawiadomienie o wybuchu w mieszkaniu na drugim piętrze przy ul. Kłobuckiej w Warszawie.  Na miejsce udało się siedem zastępów straży pożarnej wraz z policją, karetkami pogotowia oraz pogotowiem energetycznym i gazowym.

Wybuch ładującej się hulajnogi prawdopodobną przyczyną wybuchu w warszawie

Na miejscu okazało się, że silny wybuch nastąpił na drugim piętrze. Lokal został doszczętnie zniszczony. Z obu stron mieszkania zostały wyłamane okna z framugami. Uszkodzona została również barierka balkonu oraz elewację.

Strażacy po przyjeździe zastali w środku mieszkania nieduży pożar, który ugasili.

Przeczytaj także

W lokalu znajdowała się kobieta z dwójką dzieci, która zdołała jednak sama wyjść z mieszkania. Ratownicy z pogotowia nie stwierdzili u nich poważnych obrażeń, ale zabrano ich do szpitala. W mieszkaniu były też zwierzęta domowe: pies i kot.

Całe mieszkanie uległo zniszczeniu, nie w wyniku pożaru, ale w wyniku wybuchu. Strażacy zabezpieczają konstrukcję

- powiedział Bartosz Maciąg z warszawskiej straży pożarnej dla portalu Halo Ursynów.

Jak dotąd nie udało się jednoznacznie ustalić, co było przyczyną wybuchu. W bloku przy Kłobuckiej nie ma instalacji gazowej. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn pożaru może być hulajnoga elektryczna, która w czasie wybuchu była podłączona do ładowarki.

Są takie domysły, ale na chwilę obecną nie możemy tego potwierdzić

- mówi Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

To nie pierwszy taki przypadek w Polce. Hulajnogi elektryczne wybuchały już w Warszawie i Poznaniu, w którym eksplozja również wybiła szyby.

Zobacz również: Nie żyje 35-letnia gwiazda TV i YouTube’a. Zginęła jadąc hulajnogą elektryczną

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.