Youtuberka zginęła w zamachu. Wcześniej nagrała pożegnalne wideo

03.09.2021 14:33
Youtuberka zginęła w zamachu. Wcześniej nagrała pożegnalne wideo Fot. . YouTube/Afghan Insider/screen

Afgańska youtuberka, Najma Sadeqi, zginęła w zamachu terrorystycznym w Kabulu. Wcześniej, tuż po przejęciu władzy przez talibów, nagrała wzruszający pożegnalny filmik.

Najma Sadeqi, afgańska youtuberka relacjonowała w mediach społecznościowych swoje codzienne życie w Kabulu. Młoda kobieta miała grono wiernych fanów, którzy regularnie śledzili jej kanał.

Youtuberka zginęła w zamachu

Po przejęciu władzy przez Talibów sytuacja Sadeqi drastycznie się zmieniła. Kobieta bała się opuszczać swoje miejsce zamieszkania, bo zaczęła otrzymywać SMS-y z pogróżkami.

Ponieważ nie wolno nam pracować i wychodzić z naszych domów, wszyscy musieliśmy nagrać wam ostatnie wideo.

- powiedziała w swoim pożegnalnym nagraniu.

Polecamy

Jak twierdziła dziewczyna, wiele osób zerwało z nią kontakt przez wzgląd na swoje bezpieczeństwo.  Nagranie zawiera także gorąca prośbę do widzów o modlitwy i wsparcie dla wszystkich osób uwięzionych w Afganistanie.

20-letnia Najma Sadeqi ukończyła w tym roku studia dziennikarskie. Na YouTube pokazywała swoje codzienne życie i widzianą jej oczami codzienność. Dziewczyna nagrywała filmy podczas zwiedzania Kabulu ze swoimi przyjaciółmi, a także zamieszczała krotkie formy z przepisami na posiłki. Wiele z jej filmów zdobyło miliony wyświetleń na całym świecie. Cieszyła się ogromną popularnością nie tylko w swoim kraju. Afganka niedawno dołączyła do kanału Afghan Insider, którego filmy zgromadziły ponad 24 miliony wyświetleń.

Najma Sadeqi chciała uciec ze swojej ojczyzny, aby kontynuować karierę w bezpieczniejszym miejscu. Zginęła w zamachu.

Źródło: RadioZET.pl/Newsweek/Associated Press

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.