Znalazł w ogrodzie bestię niczym z Harry'ego Pottera. Przerażające zdjęcia z Sydney

14.10.2020 12:18
Znalazł w ogrodzie bestię niczym z Harry'ego Pottera. Przerażające zdjęcia z Sydneyrom|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Mężczyzna z Sydney dokonał przerażającego odkrycia w swoim ogrodzie. Jak twierdzą internauci znalezisko przypominało jedną z postaci z "Harry'ego Pottera".

Arachnofobia jest jedną z najczęściej występujących fobii na świecie, więc jeśli boisz się pająków, to nie czytaj tego tekstu!

Przerażające zdjęcia z Sydney. Bestia z Harry'ego Pottera istnieje!

Mieszaniec Sydney znalazł na swoim podwórku przerażającego pająka. Zdjęcia ośmionożnej bestii trafiły do sieci, gdzie zostało zidentyfikowane jako pająk wilczy.

Przeczytaj także

"Wolf spiders" - tak określa się pająki należące do pogońcowatych, w tym również wałęsaki. Nazwa związana jest z wyglądem stworzenia. Wilcze pająki pokryte są brunatną "sierścią", co wyraźnie nadaje im wilczego rysu. Natomiast angielska nazwa powstała z legendy, według której pogońce ruszały na polowania w stadach, co nasuwało skojarzenia z wilczymi watahami.

Mężczyzna pierwotnie opublikował zdjęcie na Reddicie, pytając, czy ktoś wie, jakiego gatunki jest pająk. Gdy internauci zobaczyli tego konkretnego osobnika, zaczęli żartować, że stworzenie wygląda jak Aragog, pająk znany z serii filmów "Harry Potter".

Czy to nie pająk z Harry'ego Pottera?

- pyta pod zdjęciem jeden z internautów.

Aragog, mój stary przyjacielu

- skomentował ktoś inny.

Pająki wilcze występują w całej Australii. Zazwyczaj czają się w suchych krzewach, na nasłonecznionych obrzeżach lasów, ale także nad brzegami wód czy nawet jak w tym przypadku ogrodach.

W przypadku ugryzienia człowieka przez wilczego pająka konieczne jest zgłoszenie się do lekarza.

 

Zobacz również: Jak dobrze znasz serię filmów o Harrym Potterze? [QUIZ]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.