Zwłoki mężczyzny we wnętrzu dinozaura. Jak to możliwe?

26.05.2021 11:39
Zwłoki mężczyzny we wnętrzu dinozaura. Jak to możliwe? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl (zdjęcie poglądowe)

Katalońska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w wielkiej figurze dinozaura.

W figurze dinozaura stojącej przed jednym z budynków w katalońskim mieście Santa Coloma de Gramenet, w prowincji Barcelona znaleziono ludzkie zwłoki.

Zwłoki w nodze dinozaura

Jak się okazało, zmarłego poszukiwano przez kilka dni, a rodzina apelowała o pomoc w akcji poszukiwawczej. Mężczyznę znaleziono w jeden z nóg dekoracyjnej figury dinozaura, wykonanej z papier mache. Od kilku dni nie żył. Figura reklamowała miejscowe kino. Wstępne śledztwo wykazało, że zgon mężczyzny nie nastąpił w związku z przestępstwem. Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Polecamy

Katalońska policja prowadząca śledztwo ws. śmierci 39-latka, wstępni ustaliła, że mężczyzna utknął w konstrukcji głową w dół i nie mógł się z niej wydostać. Ofiara weszła do rzeźby przez niewielki otwór. Powodem nietypowego zachowania było upuszczenie telefonu, który wpadł do dinozaura.

Jak poinformowało BBC, policja została zaalarmowana w sobotę, 22 maja 2021. Spacerujący po katalońskim mieście Santa Coloma de Gramenet ojciec z synem poczuli bowiem specyficzny fetor unoszący się z ogromnej figury. Mężczyzna w otworze w wydrążonej nodze dinozaura zauważył ludzkie zwłoki.
Dziennik "La Vanguardia" informuje, że przybyłe na miejsce tragedii trzy zastępy straży pożarnej musiały wywiercić duży otwór, aby wydobyć ciało nieszczęśnika z wnętrza rzeźby. Na nagraniu widać, że ratownicy do wydobycia zwłok użyli m.in. wysięgnika z koszem.

Źródło: BBC, La Vanguardia

Zobacz również: Urzędnicy zaapelowali, by nie całować żywego drobiu. Kur nie powinno się również przytulać

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.