Afera z waginami - Wiedźmin 3 ma zbyt realistyczne genitalia? Twórcy szykują zmiany

AKTUALIZACJA 15.02.2023 15.02.2023 13:11
AKTUALIZACJA 15.02.2023 15.02.2023 13:11
Afera z waginami - Wiedźmin 3 ma zbyt realistyczne genitalia? Twórcy szykują zmiany Fot. materiały prasowe/CD Projekt Red

Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się w grudniu next-genowej aktualizacji, która poprawiła wiele rzeczy, a także dodała kilka interesujących... "smaczków".

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma zbyt realistyczne waginy?

Już od 14 grudnia 2022 roku do pobrania dostępna jest odświeżona wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon, która jest bezpłatna dla posiadaczy oryginalnej gry. Wprowadzone zmiany dotyczą tekstur i poprawek graficznych, nowych rozwiązań gameplayowych (nowe skróty klawiszowe dla graczy korzystających z padów, a także przybliżona kamera) oraz ustawień dot. dostępności (jak m.in. dostosowanie wielkości czcionek).

Polecamy

Next-genowa wersja Wiedźmina 3 dodała do gry też bardziej ukryte i subtelniejsze zmiany, takie jak realistyczne kobiece genitalia na modelach niektórych potworów, czy rysunków. Okazuje się, że było to niedopatrzenie ze strony CD Projektu i deweloperzy zamierzają naprawić tę "wpadkę".

Waginy najwyraźniej pojawiły się w grze już na grudniową premierę next-genowej aktualizacji, ale światło dzienne ujrzały dopiero niedawno. Najpewniej dlatego, że trudno je zlokalizować i wiele osób mogło na nie kompletnie nie zwrócić uwagi - Reddit donosi, że widać je na ludzkich postaciach wiedźm z Krzywuchowych Moczarów. 

Inne genitalia zauważyła natomiast redakcja Kotaku, która wspomina w swoim artykule o podobnej sytuacji z bruxą, czyli jedyną wampirzycą, która występuje w nagiej postaci - znaleziska znajdziecie na Reddicie (musicie mieć jednak konto +18).

Polecamy

Jak zauważają członkowie mediów, w oryginalnej wersji Wiedźmina 3 krocza tych postaci były zaprojektowane tak, jak lalki Barbie - były po prostu całkowicie gładkie. Sprawą zajęło się wspomniane Kotaku, które poprosiło CD Projekt Red o komentarz.

Według CDPR dodanie realistycznych wagin do gry było "niezamierzone" i modele zostaną zmienione:

Wersja next-genowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zawiera kilka modów stworzonych przez społeczność, które nie zostały stworzone przez CD Projekt Red, a także wiele ulepszeń stworzonych i zaimplementowanych przez studio wewnętrznie.Połączenie wszystkiego razem było skomplikowanym procesem, a tekstury, o których mowa, są niezamierzonym efektem obecnym w wersji premierowej. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.