Myślał, że będą igraszki, a czekał na niego szantaż. Smutny finał randkowania przez internet

28.03.2023 13:55
Myślał, że będą igraszki, a czekał na niego szantaż. Smutny finał randkowania przez internet Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Liczył na wielką miłość, a skończyło się wizytą na komendzie policji. Pewien mieszkaniec Ostrołęki wysłał nagą fotkę nieodpowiedniej osobie.

Wysłał nudeska i padł ofiarą szantażu. Gorzki finał randkowania przez internet

Pod koniec marca 2023 roku policjanci z Ostrołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa, do którego doszło na popularnym portalu społecznościowym.

Polecamy

Jak relacjonował rzecznik komendy kom. Tomasz Żerański:

Pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że w sieci nawiązał kontakt z atrakcyjną kobietą, której dał się namówić na przesłanie swojego intymnego zdjęcia. Krótko po tym nowo poznana kobieta zaczęła go szantażować, żądając od niego pieniędzy.

Jak podaje PAP, to zaledwie kolejny przypadek internetowego szantażu, o którym ostrołęcka policja informowała w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2022 roku inny mężczyzna skuszony erotyczną propozycją padł ofiarą oszustki.

Ta pokazała się nago na kamerce, a gdy on zrobił to samo, zagroziła, że umieści film w internecie i "zamieni jego życie w piekło", jeśli nie dostanie pieniędzy.

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec nowo poznanych osób.

Wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia bądź filmy, nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera lub telefonu. Pamiętajmy także o tym, że internet "nie zapomina". rzecznik kom. Tomasz Żerański
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.