Nie żyje młoda aktorka znana z horroru "Carrie". Miała zaledwie 28 lat

25.05.2023 14:44
Nie żyje młoda aktorka znana z horroru "Carrie". Miała zaledwie 28 lat Fot. Splash News/EAST NEWS

W wieku 28 lat zmarła aktorka Samantha Weinstein, którą podziwiać mogliśmy m.in. w nowej wersji horroru "Carrie" z 2013 roku na podstawie twórczości Stephena Kinga.

Nie żyje Samantha Weinstein. Młoda aktorka miała zaledwie 28 lat

Jak podaje stacja Global News Canada, w wieku 28 lat zmarła Samantha Weinstein. Aktorka odeszła 14 maja 2023 roku w Szpitalu Księżnej Małgorzaty w Toronto, otoczona przez rodzinę i najbliższych. Dwa i pół roku temu zdiagnozowano u niej raka jajnika. 

Wieści o jej śmierci przekazał jej tata w rozmowie z Global News Canada. Jak powiedział w oświadczeniu:

Była żywym wcieleniem promienia słońca. Była pełna pozytywnej energii. Każdy, kto kiedykolwiek ją mógł poznać, powiedziałby, że dosłownie rozświetlała każdy pokój, do którego weszła.

Rodzina opublikowała również wpis na Instagramie Weinstein, w którym napisała:

Sam zmarła 14 maja o godz. 11:25 w otoczeniu swoich bliskich w szpitalu Księżniczki Margaret w Toronto. Po dwóch i pół roku leczenia raka i całym życiu podróżowania dookoła świata, nadawania głosów zwierzętom z kreskówek, tworzenia muzyki i wiedząc więcej o życiu niż większość ludzi kiedykolwiek - wyrusza na swoją kolejną przygodę - napisano w komentarzu do udostępnionej grafiki.

Tak jak wspomnieliśmy, kilka lat temu u Samanthy Weinstein zdiagnozowano raka jajnika. Aktorka sama poinformowała w mediach społecznościowych o chorobie i od tamtej pory relacjonowała w mediach społecznościowych przebieg nowotworu.

Najgłośniejszą rolą Weinstein była licealistka Heather, jedna z głównych bohaterek remake'u "Carrie" z 2013 roku, gdzie zagrała obok Chloe Grace Moretz i Julianne Moore. Udzielała też głosu w kreskówkach dla dzieci "Gerald McBoing Boing" i "Babar and the Adventures of Badou".

Zadebiutowała natomiast w wieku zaledwie 10 lat w filmie "Big Girl" z 2005 roku, gdzie zagrała Josephine. Ta rola uczyniła ją najmłodszą w historii zdobywczynią nagrody ACTRA za wybitną kreację kobiecą w 2006 roku. 

Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.