Przełomowa okładka polskiej modelki. Zero makijażu, retuszu i ubrań

31.05.2023 16:53
Martyna Kaczmarek Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowsza okładka magazynu Glamour.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Martyna Kaczmarek jest autorką książki "Ciałokochanie", na swoich social mediach stara się uczyć inne kobiety, by pokochały swoje ciało. Często pojawia się bez makijażu promując naturalność, ale na okładce magazynu Glamour pojawiła się również bez ubrań. Jak sama twierdzi, jest to pierwsza taka okładka w Polsce - nikt wcześniej nie pojawił się na głównym zdjęciu magazynu bez makijażu.

Przełomowa okładka polskiej modelki. Zero makijażu, retuszu i ubrań

Martyna Kaczmarek pojawiła się w 11. edycji "Top Model", ale już wcześniej była znana internautom za sprawą swojej działalności w social mediach. Ciałopozytywna influencerka i feministka pochwaliła się zdjęciem, które pojawiło się na okładce magazynu Glamour. Na fotografii Kaczmarek pojawiła się całkowicie nago oraz bez makijażu. Jak twierdzi, jest to pierwsza tego typu okładka w Polsce.

Pod zdjęciem możemy przeczytać:

Na tym zdjęciu i przez kilka godzin sesji, nie miałam na sobie go ani grama. Nie usunęliśmy moich cieni pod oczami, krostek, blizn po trądziku na pośladkach, śladu od bikini po tym jak spaliłam sobie plecki na wakacjach i tego od plasterka po Holterze, który robiłam w lutym. Każda z tych rzeczy jest nieodłączną częścią mnie i… nie wstydzę się ich. Są moją historią.

Kaczmarek dodała:

Nie chodzi o to, że makijaż jest zły. Chodzi o to, czy jeśli na 99.9999% takich okładek go widzimy to czy mamy PRAWDZIWIE WOLNY WYBÓR? Mam nadzieję, że ta sesja pomoże Wam spojrzeć na swoje ciało z większą wyrozumiałością.

Influencerka dodała:

Według najlepszej wiedzy oraz researchu jakiego dokonałam na przestrzeni kilku tygodni i z pomocą osób pracujących w mediach nie było jeszcze w Polsce okładki największych magazynów i czasopism na której bohaterka nie ma na sobie ani grama makijażu. Powstawały okładki „bez makijażu” z użyciem techniki „make-up no make-up”.
Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.