Jurek Owsiak Prezenter
Jurek Owsiak
Jurek Owsiak Prezenter

Jerzy Owsiak to dziennikarz radiowy i telewizyjny. Swoją radiową twórczość rozpoczął w końcu lat 80. na antenie Rozgłośni Harcerskiej. Następnie prowadził radiowy program Brum (w latach 1991-1994) na falach Programu III Polskiego Radia. Audycja ta w latach 1994-1999 zmieniła nazwę na Się kręci. Jerzy Owsiak był także autorem programu Kręcioła, nadawanego przez Program Pierwszy Polskiego Radia oraz autorem kilku wydań autorskich audycji na falach radia RMF FM.

W roku 2007, po kilkuletniej przerwie, powrócił do radia. 4 lutego 2007 na antenie radia WAWA Jurek zainaugurował Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka. Następnie audycję o tej samej nazwie prowadził w Radiu EskaRock. Od stycznia 2012 roku Jerzy Owsiak znów pojawił się na falach radiowej Trójki, reaktywując program Się Kręci. Po 226 audycjach, w czerwcu 2016 roku, Jerzy Owsiak zakończył współpracę z nową dyrekcją Programu III Polskiego Radia.

Jurek Owsiak
Podcasty prowadzącego
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.