D.R.I. na jedynym koncercie w Polsce w 2023

Aleksandra Degórska
28.03.2023 13:43
D.R.I. na jedynym koncercie w Polsce w 2023 Fot. materiały prasowe

Patronat nad koncertem objęło Antyradio.

Prekursorzy crossover thrashu powracają na jedyny koncert do Polski. D.R.I. już 25 lipca wystąpią w stołecznej Hydrozagadce.

Historia Dirty Rotten Imbeciles rozpoczęła się 2 maja 1982 roku w okolicach godziny 16:00 w Houston w Texasie. To tego dnia kwartet znany dzisiaj jako D.R.I. za pomocą instrumentów stworzył hałas, który postanowili nazwać swoim pierwszym kawałkiem. Ponad 40 lat później Amerykanie są legendą gatunku, a ich twórczość wpłynęła na takie zespoły jak choćby Anthrax, Kreator, Slayer, Nuclear Assault, Death Angel czy Municipal Waste. Jako jedni z pierwszych połączyli hardcore punk z thrash metalem, czym przyciągali na swoje koncerty zarówno punkowców, jak i metalowców.

W ich dyskografii znajdziemy 7 albumów i kilka mniejszych wydawnictw, a ostatnim z nich jest wydana w 2016 EP “But Wait, There’s More!”. Czy w Warszawie usłyszymy jakieś nowości? Tego niestety nie możemy zapewnić, wykluczyć również. Wiadomo jednak, że koncerty D.R.I. to po prostu kapitalna energia, więc koniecznie wpadajcie w lipcu do Hydrozagadki!

BILETY: Bilety są już dostępne na winiarybookings.pl. Punkty sprzedaży: winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.