28.11.2019 12:29

Włamali się do sklepu. Wzięli cebulę zamiast pieniędzy

Okazuje się, że niektórzy złodzieje na świecie nie szukają szybkiego zarobku, a raczej decydują się na przemyślane i nieoczywiste kradzieże.

cebula
źródo: Shutterstock

W związku z gigantycznymi powodziami, do jakich doszło w Indiach, ceny cebuli w ostatnich tygodniach są rekordowo wysokie. Często przekraczają nawet pięciokrotnie typową wartość tego warzywa i klienci mogą musieć zapłacić nawet 100 rupii indyjskich (niemalże 6 zł) za kilogram ulubionego warzywa Polaków.

Ukradli cebulę zamiast pieniędzy

Złodzieje w szalonych cenach cebuli zwęszyli sposób na zgarnięcie dużej kasy i postanowili skupić się na nich zamiast na czystej gotówce.

jajko
jajko
Przeczytaj także Założył się, że zje 50 jajek. Zjadł 41 i umarł

Właściciel sklepu w Sutahata, otworzył go we wtorek 26.11.2019 z samego rana, aby zobaczyć wnętrze w tragicznym stanie. Według Akshaya Dasa złodzieje pojawili się w jego przybytku w nocy i spowodowali gigantyczne straty, okradając go z najbardziej wartościowego towaru - Allium cepa.

Zamiast wyciągnąć pieniądze z kasy sklepu, nieznani sprawcy zdecydowali się ukraść dużą ilość worków wypełnionych cebulą, jak i trochę czosnku i imbiru. Łączny koszt ukradzionych warzy? 50,000 rupii, czyli prawie 1300 zł.

"

Nie wzięli nawet jednej pajsy z kasy. "

- wyjawił poszkodowany.

Niestety nawet w krajach, w których policja jest znana ze swoich działań detektywistycznych, trudno byłoby odnaleźć kilkadziesiąt kilogramów cebuli. Dlatego nadzieje na odzyskanie warzyw przez Akshaya w Indiach są niesamowicie marne.

Zobacz także:  Cebulacki żart z planu zdjęciowego telenoweli „Klan”

Tagi: News