18.05.2017 16:39

Kolejny tor motorsportowy zamknięty pod budowę osiedla

Kolejny tor motosportowy zamknięty. Powód? Budowa osiedla mieszkaniowego.

Kolejny tor motorsportowy zamknięty pod budowę osiedla
foto: Bartosz Krupa / East News

W Warszawie tor Żerań ma długoletnią historię. To na jego kostkowych pętlach odbywały się testy samochodów wypuszczanych z linii produkcyjnych zakładów FSO Żerań.

Nie wiemy czy tor będzie istniał dalej, biorąc po uwagę wydarzenia z dzisiaj, 18 maja 2017 roku. Na fanpage WNR Warsaw Night Racing zamieszczono relacje livestream z dramatycznej sytuacji. Na relacji widać jak osoby, które posiadają na torze swoje samochody nie mogą na niego wejść. Bramy wjazdowe są zamknięte łańcuchem a ich pilnują ochroniarze.

Jak się okazuje na miejscu jest właściciel obiektu, który zainteresowanych informuje o rozbiórce terenu i przygotowaniem go pod budowę osiedla mieszkaniowego. Jest to kolejna sytuacja, w której tor motosportowy, będący miejscem nauki dla wielu młodych fanów motoryzacji, przechodzi do historii. 

Bliźniacza sytuacja miała miejsce kilka lat temu w Lublinie, gdzie umiejscowiony był tor. Ten znajdował się w znacznej odległości od mieszkań, co umożliwiło jego funkcjonowanie. Jednakże ta została szybko zakończona, gdy za płotem toru wybudowano osiedle domków mieszkaniowych. Potencjalni nabywcy mieszkań byli informowani o bliskości toru co może generować hałas.

W zamian owe mieszkania były tańsze. Mimo zgody przyszłych mieszkańców na takie sąsiedztwo, to zaczęło przeszkadzać. Konsekwencje dla fanów motorsportu były dramatyczne. Tor zamknięto, a w jego miejscu wybudowano kolejne osiedle.

Brzmi znajomo? Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za historyczny tor Żerań opamiętają się i nie zatracą jego pięknej historii z chęci zarobku na nowych mieszkańcach.

Aleksandra Kopka
Tagi: tor Żerań budowa zamknięcie toru