Alan Moore mierzy w dziwactwa „Twin Peaks” w filmowej antologii „Show Pieces”

Kamil Dachnij
29.06.2017 11:42
Alan Moore mierzy w dziwactwa „Twin Peaks” w filmowej antologii „Show Pieces” Fot. kadr z filmu

Powszechnie uznawany za najwybitniejszego twórcę komiksów w historii, autor „V jak Vendetta” debiutuje jako scenarzysta filmowy. 

Relacja Alana Moore’a ze światem kina zawsze była napięta. Mówiąc delikatnie, autor nie należy do największych fanów adaptacji swoich dzieł. Wszystko zaczęło się od filmu „Z piekła rodem” z 2001 roku, gdzie główną rolę zagrał Johnny Depp. Ekranizację „Prosto z piekła”, gęstego i szalenie ambitnego komiksu o Kubie Rozpruwaczu, można zaliczyć do tych filmów, o których chce się jak najszybciej zapomnieć. Twórcy nie zachowali nic z wielkości utworu Moore’a. Dalej mieliśmy okropną wersję „Ligi niezwykłych dżentelmenów” z Seanem Connerym, w miarę znośne „V jak Vendetta” z Natalie Portman oraz próbę okiełznania „Watchmenów”, której podjął się Zack Snyder. Wyszło w miarę dobrze, ale najsłynniejszy komiks brytyjskiego autora doczeka się prawdopodobnie lepszej adaptacji za sprawą HBO i Damona Lindelofa. Po tylu latach zwlekania, wreszcie przyszedł czas na Moore’a, by zadebiutował jako scenarzysta filmowy.

Sfinansowana za pomocą Kickstartera i stworzona wraz z reżyserem Mitchem Jenkinsem, filmowa antologia „Show Pieces” będzie możliwa do obejrzenia na platformie streamingowej Shudder 29 czerwca 2017 roku. Jej fabuła podzielona jest na 5. rozdziałów, które mają być utrzymane w klimacie okultystycznego thrillera i czarnego kryminału. Co więcej, zwiastun do filmu budzi pewne skojarzenia z surrealistycznymi odlotami, jakie funduje nam David Lynch w serialu „Twin Peaks”.

W 1. rozdziale pojawi się Faith Harrington, młoda reporterka z bujnym życiem prywatnym. Kobieta przygotowuje się na stymulujący wieczór w domu, który jednak nie idzie zgodnie z jej planem. W 2. zobaczymy notorycznego kobieciarza Jamesa Mitchuma, który trafia do bardzo dziwnego klubu. W 3. powrócimy do Faith, przebywającej w tym samym miejscu, co Mitchum. W 4. poznamy dość nietypowe relacje pomiędzy menadżerami klubu, zaś w ostatnim dowiemy się, co się stało z Mitchumem. Znając wyobraźnię Moore’a, który przy okazji zagrał jedną z postaci, możemy się spodziewać wyjątkowo pokręconej fabuły.

Ciekawostką jest ścieżka dźwiękowa „Show Pieces”, w której usłyszymy takich wokalistów jak Tunde Adebimpe z TV On The Radio oraz Alan Sparhawk z Low, dwóch zasłużonych kapel ze świata alternatywy. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.