Film „Slender Man” zakazany w Wisconsin z powodu próby przerażającego morderstwa

Sergiusz Kurczuk
10.08.2018 12:29
Film „Slender Man” zakazany w Wisconsin z powodu próby przerażającego morderstwa Fot. materiały promocyjne

Mieszkańcy dwóch hrabstw w stanie Wisconsin nie obejrzą horroru „Slender Man”. Wszystko przez próbę morderstwa z 2014 roku, którego dokonać chciały dwie nastolatki. Anissa Weier i Morgan Geyser twierdziły, że do czynu nakłonił je Slender Man. 

Fani strasznych historii na pewno kojarzą internetową opowieść o przerażającym Slender Manie. Bardzo wysoki osobnik bez twarzy odziany w garnitur jest częścią miejskiej legendy, która narodziła się w 2009 roku za sprawą spreparowanego zdjęcia. Fotografia przedstawiała potwora i stała się hitem internetu. Slender Man stał się na tyle popularny, że grupa filmowców postanowiła stworzyć horror na podstawie przerażających internetowych opowieści. Premiera filmu tuż tuż, ale nie wszyscy będą mogli go obejrzeć.  

„Slender Man” zakazany przez sprawę Anissy Weier i Morgan Geyser

Jak podaje IGN, zarząd sieci kin w stanie Wisconsin ogłosił, że produkcja nie trafi na ekrany w hrabstwach Milwaukee i Waukesha. Wszystko przez wydarzenie sprzed kilku lat, którego inspiracja był Slender Man. W 2014 roku dwie 12-letnie dziewczynki Anissa Weier i Morgan Geyser, usiłowały zamordować swoją koleżankę z klasy. Do ataku doszło w hrabstwie Waukesha. Na szczęście nie doszło do tragedii, bo dziewczynce udało się uciec. Napastniczki powiedziały policjantom, że Slender Man kazał im zabić Payton Leutner. Śmierć koleżanki miała donieść potworowi wartość Weier i Geyser oraz zapewnić ochronę ich rodzin. Obie nastolatki zostały skazane na 40 lat w specjalistycznym zakładzie psychiatrycznym

Te wciąż świeże wydarzenia spowodowały, że firma kinowa postanowiła wstrzymać premierę „Slender Mana”. Ponadto Bill Weier - ojciec Anissy od początku był przeciwny filmowi opartemu na popularnej creepypaście. Marcus Theatres wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Jak wielu ludzi w całych Stanach Zjednoczonych, pracownicy Marcus Theatres byli głęboko dotknięci i zasmuceni, kiedy fenomen Slender Mana nawiedził południowo-wschodnią część Wisconsin w tak poważny sposób, na zawsze zmieniając życia wielu rodzin. Po uważnym namyśle, z szacunku do tych, na których odbiła się ta tragedia, zadecydowaliśmy, że nadchodzący film „Slender Man” nie pojawi się w hrabstwach Milwaukee i Waukesha. Wyświetlimy tę produkcję w innych wybranych placówkach kina Marcus Theatres.

Biorąc pod uwagę pierwsze recenzje „Slender Mana” mieszkańcy hrabstw Milwaukee i Waukesha nie wiele tracą. Produkcja nie cieszy się zbyt dużym uznaniem. Na Rotten Tomatoes film zdobył jedynie 13% świeżości, więc na razie widzowie uznali go za gniot. Być może sytuacja zmieni się po amerykańskiej premierze filmu, która odbędzie się 10 sierpnia 2018 roku. „Slender Man” nawiedzi polskie kina tydzień później - 17 sierpnia. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.