Jak miał wyglądać Thor i mieszkańcy Asgardu w retrospekcji z lat 80.?

Natalia Hluzow
07.11.2017 18:18
Jak miał wyglądać Thor i mieszkańcy Asgardu w retrospekcji z lat 80.? Fot. kadr z wideo

Taika Waititi podzielił się swoim pomysłem na krótki powrót do kolorowej epoki lat 80., jaki chciał zaserwować widzom w filmie „Thor: Ragnarok”.

Taika Waititi, choć jeszcze kilka miesięcy temu był prawie nikomu nieznanym reżyserem, dziś – za sprawą filmu „Thor: Ragnarok” – znany jest całemu światu ze swojego absurdalnego poczucia humoru. To on odpowiada za świeże podejście do tematu superbohaterskiego, a nawet za to, że w filmie pojawia się utwór Led Zeppelin. Wśród wielu żartów, które umieścił w najnowszym „Thorze”, miała znaleźć się też krótka retrospekcja przenosząca widzów do lat 80. A w niej – dzieciństwo Thora, które wcale nie wyglądało tak pięknie, jak wygląda jego dorosłość (a przynajmniej wyglądała do momentu, w którym stracił swoje atrybuty).

W wizji reżysera bóg piorunów miał być małym, grubym chłopcem prześladowanym przez rówieśników. Taika Waititi ostatecznie nie zrealizował tej wizji w swoim filmie, ale opowiedział o niej w wywiadzie dla MTV.com:

Chciałem wprowadzić taką małą rzecz, i może nawet ją wprowadzę, jeśli kiedyś zrobimy „Thora 4”, chciałem wprowadzić flashback, w którym Thor jest dzieckiem. Małym, grubym dzieckiem. To byłby Asgard w wersji z lat 80., gdzie wszyscy mieliby duże poduszki na ramionach, i wszyscy mieliby fryzury na czeskiego piłkarza (śmiech). Naszym pomysłem było, by Thor, kiedy pierwszy raz spotyka Walkirię, powiedział – „Hey, ja Cię znam”, a ona na to – „Ha, pamiętam Cię!” i wtedy przeskakujemy do tego flashbacku, w którym on jest pyzatym dzieciakiem, zaczepianym przez inne dzieci i przechadzającym się z czeskim piłkarzem na głowie. A Loki jest jak taki mały emo-goth, który buja się sam. Byłby jak [Malfoy] z Harry’ego Pottera.

Trzeba przyznać, że wyobraźnia reżysera nie zna granic. Być może podczas pracy nad kolejnym „Thorem” skłoni go do realizacji większej ilości scen w szalonych latach 80., w których oldschoolowi Thor i Loki będą stawiać czoła potworom niczym dzieciaki ze „Stranger Things”. Po gigantycznym sukcesie, jaki odniósł „Thor: Ragnarok”, możemy się spodziewać, że jeśli Waititi nadal będzie zainteresowany nakręceniem „Thora 4”, szefowie Marvela dadzą mu wolną rękę. A wtedy tylko Odyn raczy wiedzieć, co zobaczymy na ekranie!

thor led zeppelin zdjęcie główne Fot. foto: kadr z wideo

Najnowszy film z uniwersum Marvela, ukazujący koniec świata nordyckich superherosów, zbiera same pozytywne recenzje, a dochodami ze sprzedaży biletów udowadnia, że jest najchętniej oglądanym filmem tej jesieni. Widzowie pokochali film „Thor: Ragnarok” za jego świeżość, widowiskowość i humorystyczne podejście do superbohaterskiego tematu. Kiedy doczekamy się kolejnej odsłony? Na tę wiadomość przyjdzie nam trochę poczekać. Tymczasem kolejne spotkanie z Thorem i jego kompanami będzie możliwe już w maju 2018 roku za sprawą filmu „Avengers: Infinity War”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.