Jakie horrory i dreszczowce pojawią się w listopadzie na Netflix?

Sergiusz Kurczuk
24.10.2017 11:20
Jakie horrory i dreszczowce pojawią się w listopadzie na Netflix? Fot. STEPHANE DE SAKUTIN/East News/kadr z filmu

Niebawem Halloween, więc na popularności zyskają horrory i thrillery. Jak Netflix przygotował się w tym roku na święto duchów? Sprawdź straszne nowości w ofercie platformy. 

Platforma streamingowa Netflix co miesiąc modyfikuje swoją ofertę. Przełom października i listopada to wyjątkowy czas. Wtedy na ulice wielu miast wychodzą duchy, wilkołaki, zombie i inne straszydła znane z filmów. Są jednak osoby, które Halloween wolą spędzić w domu w gronie przyjaciół przy dobrym horrorze lub thrillerze. Netflix wychodzi im naprzeciw i proponuje swoim abonentom wiele dobrze znanych, jak i zupełnie nowych tytułów nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych widzów.

W listopadzie 2017 na Netfliksie zobaczymy 10 produkcji, które mogą napędzić stracha.

1 listopada 

Na początku miesiąca pojawi się „Kacper” z 1995 roku, czyli ekranizacja rysunkowych przygód słynnego przyjaznego ducha, który zamiast przerażać żywych, woli szukać wśród nich druhów do zabawy. W tym familijny filmie z elementami horroru w reżyserii Brada Silberlinga występują między innymi Bill Pullman, Christina Ricci, a swoich głosów użyczyli Malachi Pearson, Joe Nipote, Joe Alaskey oraz Brad Garrett. 

Produkcją mniej straszną, ale zahaczającą o halloweenowy klimat są kultowi już „Faceci w czerni” z 1997 roku. W filmie Barry'ego Sonnenfelda poznajemy tajną organizację, która za zadanie ma strzec Ziemi przed różnego rodzaju kosmitami. Doświadczony agent K (Tommy Lee Jones), dostaje pod swoje skrzydła nieokiełznanego, ale ambitnego agenta J (Will Smith). Rutynowa praca szybko przeradza się w walkę o planetę. 

Coś dla fanów mocnych wrażeń. „Oculus” z 2013 roku w reżyserii Mike'a Flanagana opowiada historię Kaylie (Karen Gillan), która stara się oczyścić brata (Brenton Thwaites) skazanego za zabójstwo z zarzutów. Dziewczyna uważa, że za zbrodnią stoją nadprzyrodzone moce, a konkretnie przeklęte lustro, które hipnotyzuje każdego, kto w nie spojrzy. 

Nie zabrakło też filmu dla fanów horrorów i komedii. „Straszny film” z 2000 roku w reżyserii Keenena Ivory'ego Wayansa, to parodia slasherów, a przede wszystkim „Krzyku”. W produkcji występują między innymi Anna Faris, Jon Abrahams, Shannon Elizabeth i Lochlyn Munro.

Kolejna propozycja dla miłośników mistycznych mrocznych sił i horrorowych gier wideo. Mowa o ekranizacji „Silent Hill” z 2006 roku, którą wyreżyserował Christophe Gans. Córka głównego bohatera, granego przez Seana Beana wykrzykuje podczas sennych koszmarów nazwę miasteczka Silent Hill. Ojciec postanawia wyruszyć z córką w opętane miejsce.

5 listopada

Mroczny thriller z 2008 roku zatytułowany „The Horseman” opowiada historię zwyczajnego ojca (Peter Marshall), który za pośrednictwem nagrania wideo odkrywa, że jego nastoletnia córka została seksualnie wykorzystana przez zdegenerowanego mężczyznę. Przepełniony żądzą zemsty ojciec wyrusza po sprawiedliwość. Po drodze spotyka młodą autostopowiczkę Alice (Caroline Marohasy), która przypomina mu jego córkę. Film wyreżyserował Steven Kastrissios.

Horror Phila Joanou z 2016 roku „The Veil” przedstawia opowieść o morderczej sekcie. Do dziewczyny (Lily Rabe), która jako jedyna ocalała z masowego samobójstwa wyznawców kultu, zgłasza się ekipa filmowa. Dokumentaliści chcą odnaleźć zaginione taśmy, na których zarejestrowano całe wydarzenie. W filmie występują ponadto Jessica Alba, Thomas Jane, Shannon Woodward, Reid Scott, Meegan Warner, Jack De Sena oraz Kyla Drew Simmons.

7 listopada

„Zabójcza ziemia” z 2016 roku jest australijskim thrillerem w reżyserii Damiena Powera. Sam (Harriet Dyer) i Ian (Ian Meadows) wybierają się na wycieczkę do Parku Narodowego. Na miejscu odnajdują opuszczony namiot, do którego nikt nie wraca po zmroku. Podczas jednej z leśnych wędrówek para znajduje małe dziecko. Od tej pory ich wyprawa przemienia się w koszmar.

13 listopada

„Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie” to Kolejna pozycja dla najmłodszych miłośników kina grozy. Po sukcesie, który miał  miejsce w pierwszej części, Tajemnicza Spółka stała się bożyszczem tłumów. W miasteczku Coolsville zostaje wyprawiona impreza na cześć Freda (Freddie Prinze Jr.), Daphne (Sarah Michelle Gellar), Kudłatego (Matthew Lillard), Velmy (Linda Cardellini) i Scooby'ego (Neil Fanning). Podczas balangi dochodzi do ataku potworów.

20 listopada

„Pirania” z 1978 roku w reżyserii Joe Dante'go to jeden z horrorów, w których pierwsze skrzypce grają krwiożercze zwierzęta. Filmy tego typu wypłynęły na szerokie wody dzięki sukcesowi „Szczęk”. Maggie (Heather Menzies-Urich) i Paul (Bradford Dillman) szukają zaginionych nastolatków. Znajdują opuszczoną bazę wojskową, gdzie eksperymentowano na piraniach. Kiedy krwiożercze zmutowane ryby dostają się do rzek, rozpoczyna się krwawa rzeź.

Miejsca nowym horrorom muszą ustąpić filmy kina grozy, które można oglądać do 31 października. Są to:

  • „Hard Candy”
  • „Drapieżcy”
  • „Legenda piekielnego domu”

Zrobicie sobie horrorowy maraton z Netfliksem?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.