Matt Smith jednak nie będzie Imperatorem w "Gwiezdnych Wojnach IX"? Kogo zagra gwiazda "The Crown"?

Sergiusz Kurczuk
21.01.2019 12:32
Matt Smith|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Film "Gwiezdne Wojny IX" wciąż jest owiany tajemnicą. Do tej pory sugerowano, że Matt Smith wcieli się w młodego Imperatora Palpatine'a. Wygląda jednak na to, że aktor zagra inną postać.

O nowych "Gwiezdnych Wojnach" w reżyserii J.J. Abramsa, wiadomo naprawdę niewiele. Chociaż do premiery zostało mniej niż 12 miesięcy, oprócz potwierdzonej obsady, na temat filmu tak naprawdę nie wiadomo nic. Twórcy nie zdradzili opisu fabuły, nie podzieli się żadnym oficjalnym materiałem reklamowym, ani nawet nie ogłosili, jak brzmi tytuł IX epizodu. Fani mogą jedynie snuć przypuszczenia na bazie kolejnych informacji pochodzących z planu zdjęciowego. Jedną z nich była plotka dotycząca roli, w jakiej wystąpi gwiazda seriali "Doktor Who""The Crown". Według wstępnych ustaleń Matt Smith miał wcielić się w młodego Imperatora Palpatine'a. Teraz okazuje się, że zobaczymy go po Ciemnej stornie Mocy, ale jako zupełnie inną postać.

"Gwiezdne Wojny IX" - kogo zagra Matt Smith

Nowa informacja dotycząca roli Matta Smitha pochodzi od użytkowników serwisu Reddit. Obecnie trwają zdjęcia do IX epizodu, które mają miejsce w brytyjskim Pinewood Studios. Jedno ze źródeł podało informację, że w kontynuacji "Ostatnich Jedi" ponownie zobaczymy Zakon Rycerzy Ren. Organizacja wyznawców Ciemnej strony Mocy pojawiła się dosłownie w jednej scenie filmu "Przebudzenie Mocy". Chodzi o jedną z wizji Rey. Kiedy dziewczyna dotknęła miecza świetlnego Luke'a Skywalkera, zobaczyła grupę ubranych na czarno postaci, którym przewodził Kylo Ren. Co ciekawe ten fragment wykorzystano w akcjach marketingowych VII epizodu, przez co fani "Star Wars" byli przekonani, że członkowie Zakonu Rycerzy Ren będą pełnić ważną rolę w filmie. Nic jednak straconego.

Według informacji, w IX epizodzie najbliżsi druhowie Kylo Rena w końcu dostaną swoje pięć minut. Jednym z Rycerzy Zakonu Ren ma być właśnie postać grana przez Matta Smitha. Ta informacja zgadzałaby się z poprzednimi doniesieniami, mówiącymi, że Smith był widziany na planie "Gwiezdnych Wojen" odziany w czarną szatę z kapturem. Na razie jednak nie pojawiło się żadne potwierdzenie tych domysłów ze strony przedstawicieli Lucasflim czy Disneya.

"Gwiezdne Wojny IX"- kiedy premiera?

Czy Matt Smith rzeczywiście wcieli się w jednego z członków Zakonu Rycerzy Ren? A może wystąpi w zupełnie innej roli? Na razie trudno powiedzieć, ponieważ film jest owiany tajemnicą. Odpowiedzi na te pytania prawdopodobnie poznamy za kilka miesięcy, kiedy do kin trafi pierwszy zwiastun 9. części "Gwiezdnych Wojen". Może się jednak okazać, że twórcy będą trzymać widzów w niepewności do samej premiery "Star Wars IX", która odbędzie się 19 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.