17.02.2020 14:02

Powstaje kolejna "Planeta Małp". Fani są z tego powodu niezadowoleni

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące serii "Planeta Małp". Wygląda na to, że Disney planuje reboot serii, co nie do końca podoba się wielbicielom niedawno zakończonej trylogii o Caesarze.

Wojna o planetę małp
foto: kadr z filmu "Wojna o planetę małp"/20th Century Fox

W 2017 roku dobiegła końca nowa trylogia "Planety małp". Ostatni z filmów nosił tytuł "Wojna o planetę małp" i był bardzo doceniony przez widzów oraz krytyków. Niektórzy uważali nawet, że grający główną rolę Andy Serkis powinien być nominowany do Oscara za rolę szympansa Caesara, któremu udzielił głosu, a także zagrał na planie w ramach motion-capture.

Planeta małp - powstanie nowa seria filmów

Reżyser Matt Reeves za świetne dokonania z dwoma filmami z serii został zaangażowany do "Batmana" z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Sama trylogia "Planety małp" jest ciepło wspominana przez fanów, którzy nie są zbyt zadowoleni z nowych doniesień pojawiających się w sieci. Wygląda bowiem na to, że Disney planuje nakręcić kolejną odsłonę serii. 

Avatar
Avatar
Przeczytaj także Disney skasował niemalże wszystkie filmy produkowane przez Foxa

Jak podaje portal DiscussingFilms, do produkcji zatrudniono reżysera Wesa Balla, a sam film nie będzie w żaden sposób związany z trylogią zakończoną przez Reevesa w 2017 roku. Sam twórca odniósł się do plotek jeszcze zanim w sieci pojawił się raport na temat nowej "Planety małp". Stwierdził wówczas, że wychował się na oryginalnym filmie, a produkcje Reevesa kompletnie uwielbiał. Sam podjąłby pracę przy projekcie tylko i wyłącznie wtedy, gdy byłby pewien, że wniesie coś oryginalnego i świeżego do popularnej serii. 

Sam pomysł na produkcje nie spodobał się fanom "Planety małp" - na Twitterze pojawiło się mnóstwo głosów niezadowolenia. Głównie dlatego, że większość osób wciąż ma w pamięci świetne filmy Matta Reevesa:

Data premiery potencjalnego rebootu "Planety małp" jest nieznana. 

kadr z filmu Ewolucja planety małp
kadr z filmu Ewolucja planety małp
Przeczytaj także Powstanie kolejna "Planeta małp". Disney zamierza kontynuować serię
Tagi: News Planeta małp