02.01.2017 13:34

Ridley Scott jest przeciwnikiem DC i Marvela

Twórca „Obcego” ma w głębokim poważaniu filmy o superbohaterach. Otwarcie przyznał, że nigdy nie chce przyłożyć ręki do jakiegokolwiek dzieła DC lub Marvela.

Ridley Scott jest przeciwnikiem DC i Marvela
foto: AFP / East News + Dzik Pejnta

Tym samym Ridley Scott podzielił zdanie, które już wcześniej wygłosił Mel Gibson. 79-letni reżyser ma na koncie szereg dzieł, które zapisały się w historii kinematografii, ale jednym z nich na pewno nie będzie film z jakimkolwiek znanym z komiksów herosem. Twórca jasno wyznał, że to po prostu nie jego bajka:

"

Filmy o superbohaterach to nie rzecz dla mnie - dlatego nigdy czegoś podobnego nie zrobiłem. Byłem o to proszony już kilka razy. Nie potrafię jednak uwierzyć w te pisane patykiem na wodzie fabuły osadzone w niewiarygodnej rzeczywistości. Zrobiłem już taki film. „Łowca androidów” naprawdę jest czymś w rodzaju adaptacji komiksu, jeżeli się temu przyjrzymy. To mroczna historia w nierzeczywistym świecie. Można by bez mała umieścić tam Batmana albo Supermana. Różnica polega na tym, że ja miałem cholerną dobrą historię zamiast w ogóle jej nie mieć. "

Ridley Scott z podobnym osądem wyszedł już w 2014 roku. Wówczas twierdził, że historie z komiksów są trudne do przełożenia na język kina. Reżyser przedstawił także swoje zdanie na temat ogólnej kondycji kinematografii twierdząc, że z X Muzą nie jest najlepiej i zwyczajnie zaczęła schodzić na psy:

"

Chcę wciąż tworzyć kino i mam nadzieję, że to co się teraz dzieje nie wpłynie na tych, którzy dalej robią mądre filmy. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na mnie. Jestem zaniepokojony przyszłością branży. "

Nam pozostaje się cieszyć, że Ridley Scott czas wolny od kina superbohaterskiego poświęcił na zrobienie kolejnej odsłony „Obcego”. Obraz zadebiutuje na ekranach 19 maja 2017 roku. „Obcy: Przymierze” połączy narracyjnie wydarzenia znane z „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. W sieci pod koniec 2016 roku zadebiutował zwiastun nadchodzącej produkcji:

Na ekran do roli Davida powróci Michael Fassbender. Aktor wyznał, że wcieli się również w rolę innego androida, Waltera. W obsadzie znaleźli się również m.in. Katherine Waterston, Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. To prawdopodobnie jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów w 2017 roku - pokazy testowe pokazały, że jest na co czekać.

Robert Skowronski
Tagi: News Ridley Scott