Ridley Scott jest przeciwnikiem DC i Marvela
Robert Skowronski
02.01.2017 13:34
Ridley Scott jest przeciwnikiem DC i Marvela Fot. AFP / East News + Dzik Pejnta

Twórca „Obcego” ma w głębokim poważaniu filmy o superbohaterach. Otwarcie przyznał, że nigdy nie chce przyłożyć ręki do jakiegokolwiek dzieła DC lub Marvela.

Tym samym Ridley Scott podzielił zdanie, które już wcześniej wygłosił Mel Gibson. 79-letni reżyser ma na koncie szereg dzieł, które zapisały się w historii kinematografii, ale jednym z nich na pewno nie będzie film z jakimkolwiek znanym z komiksów herosem. Twórca jasno wyznał, że to po prostu nie jego bajka:

Filmy o superbohaterach to nie rzecz dla mnie - dlatego nigdy czegoś podobnego nie zrobiłem. Byłem o to proszony już kilka razy. Nie potrafię jednak uwierzyć w te pisane patykiem na wodzie fabuły osadzone w niewiarygodnej rzeczywistości. Zrobiłem już taki film. „Łowca androidów” naprawdę jest czymś w rodzaju adaptacji komiksu, jeżeli się temu przyjrzymy. To mroczna historia w nierzeczywistym świecie. Można by bez mała umieścić tam Batmana albo Supermana. Różnica polega na tym, że ja miałem cholerną dobrą historię zamiast w ogóle jej nie mieć.

Ridley Scott z podobnym osądem wyszedł już w 2014 roku. Wówczas twierdził, że historie z komiksów są trudne do przełożenia na język kina. Reżyser przedstawił także swoje zdanie na temat ogólnej kondycji kinematografii twierdząc, że z X Muzą nie jest najlepiej i zwyczajnie zaczęła schodzić na psy:

Chcę wciąż tworzyć kino i mam nadzieję, że to co się teraz dzieje nie wpłynie na tych, którzy dalej robią mądre filmy. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na mnie. Jestem zaniepokojony przyszłością branży.

Nam pozostaje się cieszyć, że Ridley Scott czas wolny od kina superbohaterskiego poświęcił na zrobienie kolejnej odsłony „Obcego”. Obraz zadebiutuje na ekranach 19 maja 2017 roku. „Obcy: Przymierze” połączy narracyjnie wydarzenia znane z „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. W sieci pod koniec 2016 roku zadebiutował zwiastun nadchodzącej produkcji:

Na ekran do roli Davida powróci Michael Fassbender. Aktor wyznał, że wcieli się również w rolę innego androida, Waltera. W obsadzie znaleźli się również m.in. Katherine Waterston, Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. To prawdopodobnie jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów w 2017 roku - pokazy testowe pokazały, że jest na co czekać.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.