22.09.2017
Aktualizacja: 03.02.2020 14:50

Top 10 najgłupszych scen z „Klanu” na 20-lecie serialu

„Klan” jest obecny na antenie TVP już 20 lat. Przez ten czas dużo działo się w rodzinie Lubiczów. Pojawiło się również wiele absurdalnych momentów, które przeszły do historii. Oto one!

Top 10 najgłupszych scen z „Klanu” na 20-lecie serialu
foto: kadr z serialu

„Życie, życie jest nowelą” - śpiewa Ryszard Rynkowski w czołówce do serialu „Klan”. Oglądając ten serial, można jednak odnieść wrażenie, że życie jest raczej czerstwym żartem. 22 września 2017 roku przypada 20 rocznica pierwszego odcinka historii rodu Lubiczów. W 1997 roku Wojciech Niżyński, który stworzył takie opery mydlane jak „W labiryncie, czy „Fitness Club, wpadł na pomysł nowej produkcji. I tak powstał „Klan”, który jest najdłużej nadawanym polskim serialem w historii. Do tej pory wyemitowano ponad 3000 odcinków (w chwili pisania artykułu dokładnie 3166). Serial cechuje się tym, że wydarzenia na małym ekranie, czasowo pokrywają się z tym, co dzieje się w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Polacy 19-krotnie mogli obchodzić Wigilię z Lubiczami.

„Klan” jest popularny nie tylko ze względu na wysoką oglądalność zapewnioną przez nasze mamy i babcie. Dzięki abstrakcyjnym scenom, których nie powstydziłby się sam David Lynch, przeszedł do historii Internetu, jako produkcja, która zawsze przyniesie jakąś śmieszną treść. Tego nie trzeba nawet przerabiać. Czasem to wina scenariusza, gry aktorskiej, dialogów, a czasami wszystkiego razem. Na pewno niektórzy widzowie niejednokrotnie zastanawiali się, czy twórcy nie robią sobie z widzów jaj. 

Z okazji 20. urodzin serialu, przygotowaliśmy dla Was 10 najgłupszych scen z polskiej „Mody na sukces”!

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Ranking seriali