27.11.2018 13:45

Wiedźmin lepszy niż Henry Cavill, czyli najbardziej udane cosplaye Geralta z Rivii

Wiedźmin Geralt cieszy się popularnością dzięki cyklowi książek Andrzeja Sapkowskiego, serii gier od CD Projekt Red i nadchodzącemu serialowi Netfliksa. Nic dziwnego, że cosplayerzy często się za niego przebierają. Oto najlepsze cosplaye wiedźmina.

kadr z gry Wiedźmin
foto: kadr z gry Wiedźmin

Już za kilka miesięcy zobaczymy nowy serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, opowiadający o wiedźminie Geralcie. W główną rolę wcieli się Henry Cavill, do tej pory kojarzony z Supermanem, którego grał w kilku filmach dziejących się w DCEU. Kiedy Netflix opublikował pierwsze zdjęcie Cavilla jako wiedźmina, na fanów padł blady strach. Nie zabrakło głosów, że o wiele lepiej w tytułowej roli prezentował się Michał Żebrowski. Postanowiliśmy zebrać 10 najlepszych cosplayerów, którzy przebrali się za Geralta i wyglądają o wiele lepiej niż hollywoodzki aktor.

Wiedźmin

Wiedźmin - najlepsze cosplaye Geralta z Rivii

Oczywiście pierwszy materiał z serialu "Wiedźmin" to jedynie wstęp do tego, jak finalnie Cavill będzie prezentował się w serialu opartym na twórczości Sapkowskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu fanów już się zraziło, a w ich głowach pojawiła się myśl, że nie jeden cosplayer wygląda lepiej w roli Geralta niż aktor biorący udział w wysokobudżetowej produkcji Netfliksa. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Niestety okazuje się, że tak.

Jak widać, amatorzy przebierania się za postacie znane z popkultury bardzo dobrze poradzili sobie z przeistoczeniem się w słynnego wiedźmina. Do naszego zestawienia załapała się nawet jedna z cosplayerek. Wszyscy znalezieni przez nas wiedźmini wyglądają o wiele lepiej, niż Henry Cavill na zdjęciu ujawnionym przez Netfliksa. Nie chodzi już nawet o stroje i fryzury, ale przede wszystkim o aurę, która otacza Geraltów z Instagrama. Są męscy, silni i wyglądają na takich, z którymi lepiej nie zadzierać. W przeciwieństwie do Cavilla.

"Wiedźmin" na Netflix - kiedy premiera?

Należy jednak pamiętać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i być może kolejne fotosy, grafiki czy zwiastuny zaprezentują Cavilla takim wiedźminem, jakim chcieliby go widzieć fani Geralta. O tym przekonamy się za jakiś czas. Obecnie trwają zdjęcia do serialu. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy "Wiedźmin" trafi na Netflix. Według zapowiedzi twórców premiera ma się odbyć w roku 2019, ale prawdopodobnie pod koniec jego drugiej połowy.

Sergiusz Kurczuk