20.11.2018 15:09

Zobaczcie zwiastun remake'u "Shreka" przygotowanego przez ponad 200 artystów

Wśród twórców znaleźli się m.in. Anthony Fantano, Jacy Catlin, Ratboy Genius, Chris Bores, czy Snipars. Co wyszło ze współpracy tych artystów? Cóż, prawdopodobnie najambitniejszy crossover w historii. 

Zobaczcie zwiastun remake'u "Shreka" przygotowanego przez ponad 200 artystów
foto: kadr z wideo

"Shrek" stał się memem i powinniśmy być za to wdzięczni, bo oznacza to, że tak świetna seria filmów przetrwała próbę czasu i wciąż bawi. W październiku 2018 roku dowiedzieliśmy się, że Dreamworks postanowił przygotować reboot przygód zielonego ogra, co nie spotkało się ze zbyt dobrym przyjęciem fanów oryginału i twórców memów, zwanych potocznie memiarzami. 

Z ratunkiem przyszedł kolektyw 3GI Industries, którzy są wielkimi fani Shreka, Osła i reszty chorej ekipy znanej z filmów animowanych. Przygotowali własny reboot zatytułowany "Shrek Retold", a do pracy nad projektem zaprosili 200 artystów z całego świata. Wśród nich znalazł się m.in. Anthony Fantano, autor krytycznej recenzji debiutanckiego albumu Grety Van Fleet. Co wyszło ze współpracy tak wielu kreatywnych osób? Zobaczcie sami:

Jak wyglądałby Shrek z budżetem wynoszącym 3 dolary i pęczek drutu?

Marvel określił film "Avengers: Infinity War" "największym crossoverem w historii". Wydaje nam się jednak, że Kevin Feige zupełnie inaczej by śpiewał, gdyby zobaczył wcześniej "Shreka Retold" albo "Władcę Pierścieni: Wojnę bez granic". Z wideo dowiedzieliśmy się również, że produkcja zadebiutuje 29 listopada 2018 roku na stronie 3giindustries.com. Obejrzycie "Shreka Retold"?

osioł

Jeżeli jeszcze Wam mało Zielonego ogra, to zapraszamy do zapoznania się z filmem "Shrek: Bagno bez granic".

Kamil Kacperski