„Jetsonowie” staną się serialem aktorskim

Kamil Dachnij
30.06.2017 11:22
„Jetsonowie” staną się serialem aktorskim Fot. kadr z filmu

Kultowa animacja może powrócić w zupełnie nowym wydaniu za sprawą studia Warner Bros. 

Serial animowany „Jetsonowie” po raz pierwszy pojawił się w 1962 roku za sprawą Hanna-Barbera. Opowiadał o rodzinie z końca XXI wieku, która żyła w świecie, gdzie technologia znacząco ułatwia życie. Czyli widzieliśmy latające samochody, sprzątające roboty i gadżety, które ostatecznie stały się częścią naszego prawdziwego życia (video chat, smartwatch czy płaski telewizor).  

Jednak to nie futurystyczne akcenty były sednem animacji, lecz komiczna dynamika między członkami rodziny. Jetsonowie, tak jak późniejsi „Simpsonowie”, byli próbą oddania życia domowego Amerykanów. Choć serial doczekał się zaledwie trzech sezonów, z czego tylko jeden był wyemitowany w latach 60., to zasłużenie zyskał status kultowego i niejednokrotnie mówiono o jego powrocie. W 1990 roku Universal wypuścił animowany film pełnometrażowy „Jetsonowie: Na orbitującej asteroidzie” i była to ostatnia oficjalna produkcja związana z bohaterami Hanna-Barbera. W 2009 roku prawa do marki nabył Warner Bros. i szybko ogłosił plany na stworzenie wersji live-action. Te jednak zostały porzucone i do tej pory była cisza.

Jednak wszystko wskazuje na to, że studio ma nowy pomysł. Kreskówka przybierze formę sitcomu, którego akcja będzie rozgrywać się 100 lat później – w roku 2118. Szefem projektu ma być Gary Janetti, jeden ze scenarzystów znakomitego serialu animowanego „Głowa rodziny”. Producentami wykonawczymi mają być Robert Zemeckis („Forrest Gump”) oraz Jack Rapke („Ekspres polarny”). Co ciekawe, Warner Bros. jakiś czas temu zapowiedział, że w przygotowaniu jest również kinowa wersja serialu, której reżyserem będzie Conrad Vernon, znany z „Sausage Party”. Zatem, jeśli wszystko pójdzie jak należy, fanów Jetsonów czeka wyjątkowo udany okres. 

 

Ekspresy kolbkowe - zasady działania

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.