"Kajko i Kokosz": Twórcy o swoim serialu i legendzie Janusza Christy [WYWIAD]

21.02.2021 18:11
Kajko i Kokosz Netflix Fot. materiały prasowe Netflix

Ewelina Gordziejuk i Michał Śledziński, którzy stoją za serialem na podstawie kultowego komiksu "Kajko i Kokosz", odpowiedzieli na kilka naszych pytań odnośnie ich nadchodzącej produkcji. Czy boją się fanów Janusza Christy, jak wspominają swój pierwszy kontakt z komiksem i czy celowo zatrudnili duet z "Ojca Mateusza" do ról słowiańskich wojów?

Twórcy serialu "Kajko i Kokosz" o swojej produkcji [WIDEO]

Serial "Kajko i Kokosz" już za kilka dni doczeka się swojej światowej premiery na Netflix. Z tej okazji mieliśmy możliwość zapytać jego twórców o kilka rzeczy związanych z kultowym dziełem, które zaadaptowali. Czy jako dzieci czytali komiksy Janusza Christy? Skąd pomysł, by zekranizować je właśnie teraz? I jak udało im się zebrać tak doskonałą obsadę? Na te i kilka innych pytań odpowiedzieli nam Ewelina Gordziejuk - pomysłodawczyni, showrunnerka i producentka serialu, oraz Michał Śledziński - główny reżyser produkcji.

Polecamy

"Kajko i Kokosz" - kiedy premiera serialu na Netflix?

"Kajko i Kokosz" jako pierwszy polski serial animowany serwisu trafi na Netflix już 28 lutego 2021. Zobaczymy wówczas 5 premierowych odcinków. Kolejne dwie części trafią na platformę w drugiej połowie 2021 roku oraz w roku 2022.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.