Netflix anulował turecki serial. Powodem brak zgody na pokazanie postaci LGBT

21.07.2020 16:34
Netflix anulował turecki serial. Powodem brak zgody na pokazanie postaci LGBT Fot. Shutterstock

Włodarze platformy Netflix podjęli decyzję o wycofaniu z produkcji serialu "If Only". Spowodowały to naciski ze strony tureckich władz.

"If Only" miał opowiadać historię kobiety imieniem Reyhan, która żyje w nieszczęśliwym małżeństwie. Ruszyły już przygotowania do produkcji, jednak Netflix zrezygnował z realizacji projektu. Doszło do starcia z tureckimi władzami.

"If Only" - Netflix anulował turecki serial przez wątek LGBT

Realizacja serialu powierzona została Ay Yapim, firmie wiodącej na tureckim rynku filmowym. Niestety, projekt napotkał zasadniczy problem. Jeden z piątki głównych bohaterów, których losy mieliśmy śledzić, był postacią homoseksualną. W związku z tym, tureckie władze nie wyraziły zgody na realizację zdjęć na terenie kraju. 

Przeczytaj także

Włodarze Netfliksa nie ugięli się pod naciskami i odmówili zmian scenariuszowych wykluczających udział postaci LGBT. Zamiast tego podjęto decyzję o całkowitym porzuceniu projektu. Turecki serial "If Only" został anulowany zanim na dobre powstał. Platforma poniesie koszty wywołane rozpoczęciem prac nad produkcją.

W wyniku zaistniałej sytuacji pojawiły się pogłoski, jakoby Netflix zrezygnował z realizacji jakichkolwiek tureckich serial. Przedstawiciel serwisu zdementował jednak te doniesienia.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.