"The Umbrella Academy" - wszystko co musicie wiedzieć o najnowszym serialu Netfliksa

Natalia Nowecka
18.02.2019 16:01
"The Umbrella Academy" -  wszystko co musicie wiedzieć o najnowszym serialu Netfliksa Fot. . Materiały prasowe

Nowy serial Netfliksa szybko zyskał popularność. O czym jest? Do jakiej grupy wiekowej jest skierowany? Kto zagrał główne role? Wszystko co musicie wiedzieć o "The Umbrella Academy".

Netflix ma to do siebie, że premiera każdego jego serialu wywołuje niemałą sensację. Tak było i w przypadku najnowszej serii "The Umbrella Academy", który oglądać można na platformie od 15 lutego 2019 roku.

"The Umbrella Academy" - o czym jest?

Jest to serial powstały na podstawie komiksu Gerarda Waya (tak, tego od My Chemical Romance) i Gabriela Bá. W 1989 roku, dokładnie tego samego dnia, w żaden sposób nie związanym ze sobą kobietom rodzi się dokładnie czterdzieścioro troje dzieci. Najdziwniejszy w całej tej sytuacji jest fakt, że żadna z tych kobiet nie była nawet w ciąży. Pewien bogaty przemysłowiec sir Reginald Hargreeves postanawia adoptować siedmioro cudem narodzonych dzieci. Robi to w celu przygotowania dzieci do misji ratowania świata, jednak jak to zwykle bywa - nie wszystko poszło zgodnie z planem. Dzieci przestały być dziećmi, rodzinne więzy osłabły (nie żeby były szczególnie silne, Reginald z pewnością nie otrzymałby nagrody dla ojca roku) i każdy poszedł w swoją stronę. Faktyczna akcja rozpoczyna się, gdy Hargreeves umiera i sześcioro ocalałych odnawia ze sobą kontakt, by rozwiązać tajemnicę jego śmierci. A na horyzoncie zawisa widmo apokalipsy...

Zobacz też: >> TOP 10: Najlepsze seriale postapokaliptyczne <<

Wszyscy bohaterowie - Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć różnią się od siebie tak bardzo, jak tylko się da. Mają całkowicie odmienne osobowości, styl bycia oraz przede wszystkim - zupełnie inne supermoce.

Mamy tutaj do czynienia z wymieszaniem rodzinnego dramatu z wątkiem superhero, dzięki czemu serial nadaje się dla absolutnie każdej grupy wiekowej. Nie jesteście fanami Marvela lub DC? Nic nie szkodzi, ponieważ to kino superbohaterskie w zupełnie innym wydaniu. Nie spotkacie tutaj wszechmocnych superherosów w pelerynach, dla których najważniejszym życiowym celem jest zbawienie świata, tylko bandę nieogarniętych młodych ludzi z supermocami i trudnymi relacjami. A do tego wszystkiego gadająca małpa we fraku, próbująca cały ten burdel ogarnąć.

Zobacz też: >> Top 10: Netflix - najlepsze młodzieżowe seriale, serie dla nastolatków <<

"The Umbrella Academy" - kto zagrał?

W "The Umbrella Academy" zobaczycie aktorów takich, jak:

  • Ellen Page jako Vanya - po dziś dzień kojarzona głównie z rolą w "Juno", ewentualnie "Incepcji".
  • Tom Hopper jako Luther - kojarzyć go możecie przede wszystkim jako Dickona Tarly z "Gry o tron" i Billy'ego Bonesa z "Black Sails".
  • Emmy Raver-Lampman jako Allison - aktorski debiut
  • David Castañeda jako Diego - grał m.in. w "Sicario II".
  • Aidan Gallagher jako Numer Pięć
  • Robert Sheehan jako Klaus - wystąpił m.in. w filmach "Zabójcze maszyny", "Geostorm", "Dary Anioła" i serialu "Misfits".
  • Colm Feore jako Sir Reginald Hargreeves - jedną z jego wcześniejszych ról był Król Laufey w pierwszej części "Thora".

"The Umbrella Academy" -  gdzie oglądać?

Serial "The Umbrella Academy" w całości znajdziecie na Netflixie.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.