18.02.2019 16:01

"The Umbrella Academy" - wszystko co musicie wiedzieć o najnowszym serialu Netfliksa

Nowy serial Netfliksa szybko zyskał popularność. O czym jest? Do jakiej grupy wiekowej jest skierowany? Kto zagrał główne role? Wszystko co musicie wiedzieć o "The Umbrella Academy".

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Netflix ma to do siebie, że premiera każdego jego serialu wywołuje niemałą sensację. Tak było i w przypadku najnowszej serii "The Umbrella Academy", który oglądać można na platformie od 15 lutego 2019 roku.

"The Umbrella Academy" - o czym jest?

Jest to serial powstały na podstawie komiksu Gerarda Waya (tak, tego od My Chemical Romance) i Gabriela Bá. W 1989 roku, dokładnie tego samego dnia, w żaden sposób nie związanym ze sobą kobietom rodzi się dokładnie czterdzieścioro troje dzieci. Najdziwniejszy w całej tej sytuacji jest fakt, że żadna z tych kobiet nie była nawet w ciąży. Pewien bogaty przemysłowiec sir Reginald Hargreeves postanawia adoptować siedmioro cudem narodzonych dzieci. Robi to w celu przygotowania dzieci do misji ratowania świata, jednak jak to zwykle bywa - nie wszystko poszło zgodnie z planem. Dzieci przestały być dziećmi, rodzinne więzy osłabły (nie żeby były szczególnie silne, Reginald z pewnością nie otrzymałby nagrody dla ojca roku) i każdy poszedł w swoją stronę. Faktyczna akcja rozpoczyna się, gdy Hargreeves umiera i sześcioro ocalałych odnawia ze sobą kontakt, by rozwiązać tajemnicę jego śmierci. A na horyzoncie zawisa widmo apokalipsy...

Zobacz też: >> TOP 10: Najlepsze seriale postapokaliptyczne <<

Wszyscy bohaterowie - Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć różnią się od siebie tak bardzo, jak tylko się da. Mają całkowicie odmienne osobowości, styl bycia oraz przede wszystkim - zupełnie inne supermoce.

Mamy tutaj do czynienia z wymieszaniem rodzinnego dramatu z wątkiem superhero, dzięki czemu serial nadaje się dla absolutnie każdej grupy wiekowej. Nie jesteście fanami Marvela lub DC? Nic nie szkodzi, ponieważ to kino superbohaterskie w zupełnie innym wydaniu. Nie spotkacie tutaj wszechmocnych superherosów w pelerynach, dla których najważniejszym życiowym celem jest zbawienie świata, tylko bandę nieogarniętych młodych ludzi z supermocami i trudnymi relacjami. A do tego wszystkiego gadająca małpa we fraku, próbująca cały ten burdel ogarnąć.

Zobacz też: >> Top 10: Netflix - najlepsze młodzieżowe seriale, serie dla nastolatków <<

"The Umbrella Academy" - kto zagrał?

W "The Umbrella Academy" zobaczycie aktorów takich, jak:

  • Ellen Page jako Vanya - po dziś dzień kojarzona głównie z rolą w "Juno", ewentualnie "Incepcji".
  • Tom Hopper jako Luther - kojarzyć go możecie przede wszystkim jako Dickona Tarly z "Gry o tron" i Billy'ego Bonesa z "Black Sails".
  • Emmy Raver-Lampman jako Allison - aktorski debiut
  • David Castañeda jako Diego - grał m.in. w "Sicario II".
  • Aidan Gallagher jako Numer Pięć
  • Robert Sheehan jako Klaus - wystąpił m.in. w filmach "Zabójcze maszyny", "Geostorm", "Dary Anioła" i serialu "Misfits".
  • Colm Feore jako Sir Reginald Hargreeves - jedną z jego wcześniejszych ról był Król Laufey w pierwszej części "Thora".

"The Umbrella Academy" -  gdzie oglądać?

Serial "The Umbrella Academy" w całości znajdziecie na Netflixie.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix: TOP 10 najlepszych dokumentów Netflixa
Natalia Nowecka
Tagi: the umbrella academy