29.11.2018 16:02

Furia zagrała na 1. Secret Concert w Krakowie [GALERIA]

Secret Concert to impreza, na którą widzowie kupują bilet w ciemno. Podczas pierwszej edycji imprezy w krakowskim klubie Zet Pe Te wystapili Au-Dessus oraz Furia.

Furia zagrała na 1. Secret Concert w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Krakowski klub Zet Pe Te wpadł na pomysł autorskiego cyklu pod tytułem Secret Concert. Widzowie kupując bilet nie wiedzieli, na jaki koncert się wybierają. Pierwsza odsłona eventu odbyła się 28 listopada 2018.

1. Secret Concert w Krakowie

Od samego początku interaktywnej gry wiadomo było, że zespół gra ciężką odmianę metalu. Fani sugerowali Mgłę, jednak ostatecznie okazało się, że zagrała Furia.

Nihil i spółka wiedzą czego chcą i tworzą odważną odmianę black metalu. Furia zaraża swoją muzyką również ludzi spoza świata metalu. Jedną z takich osób jest wybitny reżyser teatralny Jan Klata, który zaprosił grupę do udziału w jego interpretacji "Wesela" Wyspiańskiego w krakowskim Teatrze Starym.

Furia na Secret Concert [GALERIA]

Zobaczcie, jak wypadła Furia w Krakowie na Secret Concert:

Blackmetalowa Furia pochodzi z Katowic. Grupę tworzą: Michał "Nihil" Kuźniak (gitarzysta i wokalista), Kamil "Sars" Staszałek (basista), Przemysław "Voldtekt" Muchowski (gitarzysta), Grzegorz "Namtar" Kantor (perkusista) oraz od 2013 Artur Rumiński (gitarzysta). Zespół ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych - ostatni zatytułowany "Księżyc milczy luty" pochodzi z 2016 roku.

Muzykom z Furii na scenie towarzyszyła litewska post-black metalowa grupa Au-Dessus. Zespół powstał w 2014 roku w Wilnie.

Krakowskie Zet Pe Te szykuje już kolejną odsłonę cyklu Secret Concert. Czekamy z niecierpliwością.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Furia