21.12.2016 14:40

Acid Drinkers rozstał się z gitarzystą

Smutna wiadomość z obozu Titusa i spółki. Z kapelą pożegnał się gitarzysta Wojciech „Jankiel” Moryto.

Acid Drinkers rozstał się z gitarzystą
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Rok 2016 upłynął dla Acid Drinkers owocnie i wydawało się, że całkiem pozytywnie. Grupa wydała we wrześniu ciepło przyjęty album „Peep Show”, który promował m.in. utwór „Become a Bitch”. Później odbyła również ogólnopolską trasę koncertową, która promowała ten materiał. Ostatnie dni tego roku przynoszą jednak niewesołą wiadomość.

Jak poinformowała grupa na swoim oficjalnym Facebooku, w jej szeregach nie ma już Wojciecha Moryto, znanego pod pseudonimem Jankiel. Gitarzysta dołączył do grupy w 2009 roku, zastępując na tym stanowisku zmarłego Aleksandra „Olassa” Mendyka. Zespół nagrał z nim trzy albumy: „La part du diable”, „25 Cents For a Riff” i tegoroczny „Peep Show”.

Niestety, nie znamy przyczyn rozstania, jak jednak możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie zespołu, być może jego charakter wcale nie jest permanentny i Jankiel jeszcze wróci do grania u boku Titusa i kolegów. Na razie muzycy poprosili o uszanowanie tej decyzji i prywatności Jankiela.

Oto ich pełna wiadomość udostępniona na Facebooku:

Nie wiemy jeszcze, kto zastąpi Jankiela w szeregach Acidów. Tajemniczo określonego „przyjaciela zespołu” mamy poznać dopiero na początku 2017 roku. Biorąc pod uwagę charakter rozstania, prawdopodobnie będzie to tylko tymczasowe zastępstwo.

Na pocieszenie pozostaje nam obejrzeć ostatni oficjalny teledysk Titusa i spółki:

Macie jakieś przypuszczenia, kto mógłby zasilić Acid Drinkers?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Acid Drinkers