Anathema zawiesiła działalność przez pandemię. Co z koncertem grupy w Polsce?

24.09.2020 16:53
Anathema zawiesiła działalność przez pandemię. Co z koncertem grupy w Polsce? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Anathema ogłosiła przerwę w działalności. Muzycy zrezygnowali z grania po 30 latach z powodu pandemii koronawirusa.

Brytyjczycy z grupy Anathema zaskoczyli swoich fanów. Muzycy ogłosili, że po 30 latach prężnej działalności i koncertowania rozwiązują zespół na czas nieokreślony.

Anathema zawiesiła działalność

Anathema opublikowała smutną wiadomość na swoich mediach społecznościowych, gdzie artyści podziękowali za lata wsparcia ze strony swoich fanów. Przyznali, że nie da się opisać słowami, ile miłości i szacunku chcieliby przekazać słuchaczom, którym zawdzięczają wiele pięknych lat swojego życia.

Przeczytaj także

Muzycy nie napisali dokładnie, dlaczego podjęli decyzję o rozstaniu. Jednak z wpisów możemy wywnioskować, że przyczyną jest pandemia koronawirusa, która od miesięcy brutalnie wpływa na rynek muzyczny i utrudnia artystom funkcjonowanie.

Ten rok jest inny niż wszystkie. Wszyscy - i wy również - mierzymy się z wyzwaniami, których nikt nie mógł przewidzieć. Wpływają one na nasze życie zawodowe, ale też osobiste. W tych trudnych czasach niestety nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić naszą działalność do odwołania. Każdy z nas teraz będzie podążał swoją własną ścieżką.

Anathema miała zagrać we wrześniu tego roku jako headliner festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim. Ze względu na pandemię wydarzenie zostało przeniesione. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 września 2021 roku - niestety bez Anathemy.

Organizator imprezy, Tomasz Barszcz ze smutkiem przyznaje:

Już jakiś czas wiedziałem o tej decyzji, ponieważ mieliśmy do rozstrzygnięcia jeszcze kwestie formalne. Nie ukrywam jednak smutku z takiego obrotu sprawy. Realizacja koncertu Anathemy byłaby dużym przedsięwzięciem, o które zabiegaliśmy kilka lat.

Tomasz Barszcz zapewnia, że organizatorzy są już w trakcie szukania godnego zastępstwa w line-upie festiwalu.

Przypominamy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2021 roku na scenie Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim zobaczymy między innymi Napalm Death, Ragehammer, Me And That Man, Tiamat, Tides From Nebula, Fleshworld czy Enslaved.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.