07.09.2018 16:46

Avril Lavigne jest poważnie chora. Artystka w liście do fanów opowiedziała o chorobie i zapowiedziała singiel

Avril Lavigne wróciła do przemysłu muzycznego i już zdradziła, kiedy usłyszymy nowy singiel!

Avril Lavigne jest poważnie chora. Artystka w liście do fanów opowiedziała o chorobie i zapowiedziała singiel
foto: REX/EAST NEWS

Od kilku lat jest naprawdę cicho o Avril Lavigne. Wokalistka od 2014 roku zmagała się z boreliozą i wycofała się z życia publicznego. Dyskografię piosenkarki zamyka krążek „Avril Lavigne” z 2013 roku. Dopiero w 2017 roku wystąpiła gościnnie z Nickelback, jak również zapowiedziała wydanie nowej muzyki, jednak od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych konkretów.

W końcu Avril Lavigne przerwała milczenie, bowiem czuje się na tyle dobrze, by opowiedzieć swoją historię i opublikować nowy materiał.

Avril Lavigne zapowiedziała nowy singiel

W obszernym liście dla swoich fanów postanowiła zdradzić, jak tworzyła piosenki na nową płytę:

"

5 lat minęło od momentu, gdy wydałam ostatni album. Ostatnie lata spędziłam w domu walcząc z boreliozą. Były to moje najgorsze lata, przeszłam przez fizyczne i emocjonalne bitwy. Byłam w stanie oddać te uczucia w piosenkach, z których jestem dumna. Tworzyłam utwory w łóżku i na kanapie, w taki sposób je też nagrywałam. "

Piosenkarka wyznała, że w słowach piosenek mogła wyrazić wszystko to, co czuła i dzięki temu miała wystarczająco sił w walce z chorobą. Avril Lavigne podziękowała wszystkim, którzy cierpliwie czekali na jej powrót do muzyki i zapowiedziała, że pierwszy singiel pojawi się 19 września 2018:

"

Pierwszy utwór, który wybrałam na singiel jest „Head Above Water”. Jest to pierwsza piosenka, którą napisałam w łóżku w jednym z najbardziej przerażających momentów w moim życiu. Pogodziłam się ze śmiercią i czułam jak moje ciało słabnie. Miałam wrażenie, że tonę, jakbym zanurzała się i musiała zaczerpnąć powietrza. "

Avril zdradziła, że pierwszy singiel napisała w ramionach swojej matki. Wokalistka dokończyła pracę nad utworem przy pianinie razem z Travisem Clarkiem, zaś za efekt końcowy odpowiada Stephen Moccio.

Na swoim profilu na Instagramie wokalistka pochwaliła się, że nagrywała klip, prawdopodobnie do tego utworu:

Avril Lavigne przestrzega przed boreliozą

Wokalistka niechętnie opowiedziała o swojej chorobie, bo nie chciałaby wspominać o tym, co przeżyła. Jednak jest świadoma tego, że trzeba głośno rozmawiać na tema boreliozy i o tym jak ugryzienie kleszcza może zmienić całe życie. Ważne jest, by od razu zgłosić się do lekarza i szybko zdiagnozować chorobę.

W tym celu postanowiła stworzyć fundację, dzięki której będzie można skontaktować się z lekarzami zajmującymi się boreliozą. Trzymamy kciuki za wokalistkę, żeby wróciła do pełnej formy i jej fundacja odniosła zamierzony przez nią cel.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Avril Lavigne