18.10.2019 11:36

Billy Joe Armstrong opowiedział, jak śmierć ojca zainspirowała go do napisania "Wake Me Up When September Ends"

Fani Green Day z pewnością znają piosenkę "Wake Me Up When September Ends". Frontman zespołu opowiedział, co przyczyniło się do napisanie tego utworu. 

Green Day
fot. John Thys/AFP/EAST NEWS

"Wake Me Up When September Ends" została napisana w 2004 roku. Utwór był czwartym singlem promującym album "American Idiot" - jeden z najpopularniejszych krążków kapeli. Tekst piosenki opowiada o zmarłym ojcu wokalisty i gitarzysty kapeli, Billiego Joe Armstronga. Zdaniem niektórych piosenka "Wake Me Up When September Ends" jest jedną z najbardziej szczerych piosenek, które napisał frontman. 

Billy Joe Armstrong opowiedział, jak śmierć ojca zainspirowała go do napisania "Wake Me Up When September Ends" 

Billy Joe Armstrong był gościem w programie Howarda Sterna na antenie SiriusXM. Tytuł piosenki nawiązuje do słów, które wypowiedział muzyk w wieku 10 lat. Kiedy w 1982 roku odbył się pogrzeb ojca artysty, mały Billy uciekł z niego i zapłakany zamknął się w swoim pokoju. Kiedy przyszła do niego matka, ten powiedział tytułowe słowa: 

"

Myślę, że to już ze mną zostało. Wrzesień jest dla mnie rocznicą, która kojarzy się z szaleństwem. To dziwne. Kiedy coś takiego dzieje się, kiedy jesteś tak młody, masz wrażenie, że życie zaczyna się od zera [...]. Myślę o nim każdego dnia, naprawdę. Przez wiele lat unikałem pisanie o nim, ale w końcu miałem przełom, w którym poczułem się dobrze. To nie były negatywne emocje, ale coś na wzór uhonorowania go.  "

Green Day
Green Day
Przeczytaj także Green Day opublikował nowy utwór "Fire, Ready, Aim"

Poniżej możecie obejrzeć nagranie z audycji: 

Green Day pracuje obecnie nad albumem "Father Of All...", który ukaże się 7 lutego 2020 roku. W czerwcu 2020 roku zespół wyruszy na trasę razem z Fall Out Boy i kapelą Weezer. Grupy mają zawitać także do Europy. 

Zobacz także: Polski Marsz Równości w najnowszym teledysku Green Day [WIDEO]

Tagi: Green Day