Budka Suflera nagrała utwór z nowymi wokalistami. Posłuchaj singla "O tobie myślę w zimną noc" [WIDEO]

25.04.2022 13:27
Budka Suflera Fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East News

Kapela weszła do studia, by nagrać piosenkę "O tobie myślę w zimną noc". Utwór powstał spontanicznie - to wojenna historia zaśpiewana z potrzeby serca.

Budka Suflera zapowiedziała jakiś czas temu nową płytę z Jackiem Kawalcem. W końcu otrzymaliśmy przedsmak tego wydawnictwa - zespół podzielił się utworem "O tobie myślę w zimną noc", który powstał niespodziewanie - kapela chciała w ten sposób skomentować to, co dzieje się w Ukrainie. W piosence oprócz Jacka Kawalca usłyszymy Irenę Michalską.

Polecamy

Budka Suflera nagrała utwór z nowymi wokalistami. Posłuchaj singla "O tobie myślę w zimną noc" [WIDEO]

Tak Budka Suflera opowiedziała o nowym utworze "O tobie myślę w zimną noc":

Koło południa zadzwoniliśmy z Mietkiem do Bogdana Olewicza.  Był totalnie sfrustrowany. Nie chciał pisać nic i dla nikogo, lecz jako stary zawodowiec i kumpel zapytał co to takiego. Odpowiedziałem wprost:  Z przodu Jimi, w środku Lipo w najlepszym wydaniu, na koniec coś na kształt Ozziego… Przyślijcie odpowiedział  i skończyliśmy rozmowę. Wieczorem tego samego dnia Boguś oddzwonił: Mam, ale daj mi dzień dwa, popatrzę z dystansu, poprawię i przyślę. Po dwóch dniach  w samochodzie pod siedzibą warszawskiego oddziału ZAiKS puściliśmy demo i zaśpiewali świeżutki tekst. Po tej prezentacji nieco się rozkleiłem. Miecio i autor też nie mówili nic...

Utwór „O tobie myślę w zimną noc” wszedł razem z  Budką Suflera do studia. Na planie filmowym statystują kobiety i dzieci, które zdążyły uciec przed wojną i schronić się w naszym kraju.

Polecamy

Utwór "O tobie myślę w zimną noc" jest częścią większej całości, czyli kolejnej płyty Budki Suflera, na której znajdzie się kilkanaście premierowych piosenek. Teksty do nich, oprócz Bogdana Olewicza, piszą Jacek Cygan i Zbyszek Hołdys. Nowy album Budki Suflera ma się ukazać jesienią.

Polecamy

Krzysztof Cugowski uważa, że wszelkie działania Budki Suflera po 2014 roku, czyli po trasie pożegnalnej, są demolowaniem legendy. Zespół obecnie współpracuje z aktorem Jackiem Kawalcem, z którym pierwszy raz wystąpił 30 stycznia 2022 na finale WOŚP. Na scenie wówczas pojawiła się również wokalistka Irena Michalska. Na razie dyskografię Budki Suflera zamyka album "10 lat samotności" nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.