28.11.2019 16:18

Czy Eurowizja Junior odbędzie się ponownie w Polsce? Nie jest to pewne

Polska drugi raz wygrała Eurowizję Junior. Czy w 2020 konkurs znowu odbędzie się w naszym kraju?

Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019
foto: Lukasz Kalinowski/East News

Finał Eurowizji Junior w Gliwicach odbędzie się 24 listopada 2019. W poprzednim roku zwyciężyła Roksana Węgiel i również w 2019 Polska zdobyła 1. miejsce. 12-letnia Viki Gabor podbiła serca słuchaczy utworem "Superhero".

Czy Eurowizja Junior odbędzie się ponownie w Polsce?

W ubiegłym roku,10 grudnia Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że Polska będzie oficjalnym organizatorem Eurowizji Junior 2019. Czy nasz kraj znowu zostanie gospodarzem Eurowizji Junior? Dziecięca edycja konkursu rządzi się innymi prawami niż dorosła odsłona wydarzenia. Zwycięski kraj nie staje się automatycznym organizatorem kolejnej edycji. 

Viki Gabor
Viki Gabor
Przeczytaj także Eurowizja Junior 2019: Polska ponownie wygrała w konkursie. Viki Gabor zajęła pierwsze miejsce

W 2018 mieliśmy pierwszeństwo w organizowaniu Eurowizji Junior, jednak w tym roku jest inaczej. Polska stała się pierwszym krajem, który wygrał 2 razy z rzędu konkurs. Wiadomo już, że TVP ponownie będzie starać o organizowanie Eurowizji Junior.

Ostateczna decyzja należy do Europejskiej Unii Nadawców. Nie wiadomo jednak, czy organizacja zgodzi się, by kolejny raz imprezą zajmował się ten sam kraj. Również Hiszpania chciałaby zostać gospodarzem konkursu. Reprezentantka tego kraju zdobyła 3. miejsce podczas Eurowizji Junior 2019. Czy Polska ponownie zorganizuje konkurs? Musimy na razie uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2019: reprezentant Rosji trafił do szpitala. Telewizja Polska wydała oświadczenie

Tagi: Rock News Eurowizja