Czy Polacy lubią tatuaże? Wiemy ile procent Polaków ma dziarę
Aleksandra Degórska
07.09.2017 16:02
Czy Polacy lubią tatuaże? Wiemy ile procent Polaków ma dziarę Fot. Reporter / East News

Centrum Badania Opinii Społecznej wykazało, ile procent naszych rodaków ma co najmniej jeden tatuaż.

Moda na tatuaże pojawiła się nagle - kiedyś kojarzyły się z kryminalnym światem lub ze zwariowanymi rockmanami. Teraz niektóre wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. W momencie, gdy gwiazdy coraz częściej zaczęły się pojawiać z dziarami, podążyły za nimi modnisie, w końcu zwykli śmiertelnicy również skusili się na takie ozdoby.

Czy Polacy lubią się tatuować? Centrum Badania Opinii Społecznej przyjrzało się tej sprawie badając 977 osób w dniach 29 czerwca 2017 – 6 lipca 2017. Wykazano zatem, że 8% dorosłych ma przynajmniej jeden tatuaż. 

Okazuje się, że więcej dziar mają mężczyźni - 10 % z nich deklaruje się, że posiada tatuaż, przy czym 6% kobiet ma dziary. Większość posiada tylko jeden tatuaż - przyznaje się do tego 54% pytanych mężczyzn oraz 47 % kobiet. Dwa tatuaże ma 25 % mężczyzn i 37 % kobiet.

foto: cbos.pl Fot. foto: cbos.pl

Jeżeli zastanawiacie się nad zrobieniem sobie dziary i szukacie inspiracji to warto zerknąć na nasze zestawienie 100 rockowych i metalowych tatuaży oraz pierwszą i drugą część zestawienia tatuaży 3D. Możecie nawet rozwiązać quiz, żeby sprawdzić jaki tatuaż do Was pasuje.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.