17.05.2018 14:04

Dave Mustaine zagrał dla fanów Megadeth zebranych pod hotelem

Najwierniejsi fani Megadeth dostali od jego lidera bardzo miłą niespodziankę. Z pewnością długo nie zapomną tego nieoczekiwanego koncertu!

Dave Mustaine zagrał dla fanów Megadeth zebranych pod hotelem
foto: kadr z wideo

Kiedy wielka gwiazda przyjeżdża do jakiegoś miasta, wywołuje to zrozumiałe poruszenie lokalnych fanów. Ci najbardziej oddani starają się dowiedzieć, w którym hotelu nocuje ich idol, co będzie robił przed koncertem i tak dalej. Wszystko po to, by zobaczyć go choć na chwilę w innych okolicznościach, niż na scenie.

Kilka dni temu lider Megadeth, Dave Mustaine postanowił odwiedzić Argentynę. Nie miało to związku z koncertami – wypad miał charakter wyłącznie rekreacyjny. Miłośnicy legendy thrashu i tak dowiedzieli się jednak o wizycie idola. W mieście Mendoza, jak przystało na prawdziwych fanów, koczowali pod hotelem Park Hyatt, w którym miał zatrzymać się Mustaine 10 maja 2018.

Dave wzruszył się oddaniem swoich argentyńskich fanów. Postanowił więc wynagrodzić ich cierpliwość i się z nimi spotkać. Ku ich zachwytowi, na schodach hotelowych uciął sobie z nimi krótką pogawędkę. Wyjawił im też powód swojego przybycia do miasta. Lider Megadeth chciał zamiar spróbować tamtejszego wina – okolice Mendozy to najważniejszy region winiarski w Argentynie.

Oczywiście, podczas takiego spotkania nie mogło zabraknąć muzyki. Dave pożyczył gitarę od Felipe Staitiego, gitarzysty zespołu Los Enanitos Verdes (jeden z najpopularniejszych wykonawców rockowyc w Argentynie) i zaintonował kilka kawałków. Fani byli wniebowzięci – zobaczcie sami:

Nietypowe spotkania gwiazd z fanami

Niektórzy muzycy rockowi uwielbiają takie „nieoficjalne” spotkania ze swoimi fanami. System Of A Down podczas wizyty w Brazylii w ramach rozgrzewki przed festiwalem Rock In Rio zagrał w hotelu koncert dla 80 szczęśliwców. Z kolei sami fani zaśpiewal dla Billiego Joe Armstronga z Green Day, kiedy jego grupa musiała odwołać występ w Glasgow.

Megadeth - koncert w Polsce

Już w pełni oficjalnie Dave Mustaine ze swoim Megadeth pojawi się w Polsce 13 czerwca 2018, kiedy zagra koncert w Spodku w Katowicach. Tego samego wieczoru zagra też Judas Priest.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine