23.06.2015 15:58

Deep Purple przy wschodzie i zachodzie słońca

Zespół wyda dwa koncertowe albumy z występów na Wacken i w Tokio wypełnione powalającą dawką rocka! Od kiedy te DVD będą mogły trafić w Wasze ręce?

Deep Purple przy wschodzie i zachodzie słońca
foto: materiały prasowe

Koncerty z niemieckiego festiwalu i stolicy Japonii dostępne będą od 28 sierpnia 2015 roku. To dwie muzyczne opowieści umieszczone w odmiennych kulturach wśród różnych fanów. Wydawnictwo z koncertu na Wacken 2013 będzie się nazywać „From The Setting Sun... (In Wacken)”, zaś to z Tokio z kwietnia 2014 roku - „…To The Rising Sun (In Tokyo)”.

Nowości od Deep Purple dostępne będą w kilku wersjach - 2CD+DVD, DVD, Blu-ray (wyłącznie występ w Japonii), Blu-ray 3D (tylko show na Wacken) oraz na trzech winylach. Całość została zmiksowana w Hamburgu przez Eike'a Freese'a i Alexa Dietza (Heaven Shall Burn) pod czujnym okiem Rogera Glovera, basisty Deep Purple.

Muzyk grupy z łezką w oku wspomina występ na festiwalu organizowanym u naszych zachodnich sąsiadów:

"

Publika była świetna - mieliśmy świetny widok ze sceny dający nam odczuć emocje towarzyszące temu koncertowi. Przy wschodzie słońca dostaliśmy doskonałe przywitanie od morza tatuaży i czarnych skórzanych kurtek. "

Równie niesamowity dla artysty był koncert w Kraju Kwitnącej Wiśni:

"

Panowała tam cisza. Będąc na zapleczu wydawało nam się, ze jesteśmy sami w tym miejscu. Młodzi i starsi fani cierpliwie siedzieli na widowni i cicho dyskutowali między sobą - uosobienie grzeczności. Podobne wyciszenie można odnaleźć w świątyniach. Jednak ci ludzie potrafią dać czadu. Może i są spokojni, kiedy czekają, ale są dalecy od zawstydzenia, kiedy zaczyna się występ. "

„From The Setting Sun… (In Wacken)” zostało nagrane dziewięcioma kamerami HD, zaś „…To The Rising Sun (In Tokyo)” dwunastoma w hali Nippon Budokan.

Ciekawe czy panowie pozwolą sobie na podobne DVD po koncercie w Polsce 25 października 2015 roku?

Czekacie na koncertowe wydawnictwa od Deep Purple?

Robert Skowroński
Tagi: Rock News Deep Purple