Dlaczego Sacha Baron Cohen zrezygnował z roli Freddiego Mercury'ego?

Aleksandra Degórska
09.03.2016 10:37
Dlaczego Sacha Baron Cohen zrezygnował z roli Freddiego Mercury'ego? Fot. EVERETT COLLECTION / East News; East News

Pomysł powstania obrazu o wokaliście Queen pojawił się już parę lat temu, ale nadal idea ta nie doszła do skutku. Co sprawiło, że początkowy faworyt do tytułowej roli odmówił współpracy?

W 2010 roku pojawiła się informacja o tym, że w rolę Freddiego Mercury'ego wcieli się Sacha Baron Cohen. Artysta dążył do tego, by stworzyć śmiały film na co nie zgodzili się muzycy Queen. Ostatecznie w 2013 roku ze względu na różnice artystyczne aktor zrezygnował z roli.

Teraz Cohen zdradził szczegóły dotyczące tego zajścia. Twórca chciał przedstawić Freddiego wraz z jego wadami oraz zaletami i nie zamierzał owijać w bawełnę jeśli chodzi o imprezowy styl życia wokalisty:

Jest tyle niesamowitych historii o Freddiem Mercurym. Facet by szalony, jego styl życia był ekstremalny. Istnieją historie o... karłach z tackami z kokainą chodzących na imprezie.

Cohen domyślał się, że muzycy Queen będą starać się pomijać pewne niewygodne informacje, które mogłyby źle rzutować na historię zespołu. Jednak nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo jego zdanie będzie odbiegać od opinii artystów:

Jeden z członków zespołu, nie chcę mówić który, powiedział: „To jest niesamowity film, bo w środku dzieje się niesamowita rzecz”. Zapytałem: „Co jest w połowie obrazu?”. Odpowiedział: „Umiera Freddie”. Spytałem, co dzieje się potem i otrzymałem odpowiedź: „Widzimy, jak zespół zmierza od sukcesu do sukcesu”. Powiedziałem wtedy: Posłuchaj, nikt nie będzie oglądać filmu, gdzie główny bohater umiera na AIDS i potem obserwujesz, jak zespół dalej daje sobie radę”.

Artysta w pełni rozumie, że jeśli muzycy Queen mają możliwość wpływu na powstanie filmu o nich samych, to chcą przedstawić siebie w jak najlepszym świetle:

Rozumiem to. Artyści Queen są wspaniałymi muzykami. Brian May jest świetnym gitarzystą, skomponował połowę repertuaru zespołu, ale nie jest dobrym producentem filmowym.

Sacha pracował nad obrazem przez kilka lat zapraszając do współpracy kilku ważnych twórców, jak chociażby scenarzystę Petera Morgana czy reżyserów Davida Finchera i Toma Hoopera. Jednak oni również mieli problemy, żeby dogadać się z Queen.

Posłuchajcie, co jeszcze w wywiadzie powiedział artysta:

Brian May ma nieco inny pogląd na tę sytuację twierdząc, że Cohen po prostu nie pasuje do roli wokalisty Queen:

Stwierdziliśmy, że Sacha nie stworzy wiarygodnego portretu Freddiego Mercury'ego, więc tak dyplomatycznie i taktownie jak tylko mogliśmy postanowiliśmy kontynuować poszukiwania. Cohen jest świetnym komediowym twórcą, ale potrzebujemy kogoś, kto będzie bardzo autentyczny, dzięki czemu naprawdę uwierzymy, że widzimy Freddiego na ekranie.

W listopadzie 2015 roku pojawiły się informacje dotyczące aktora, który miałby wcielić się w rolę Freddiego w filmie biograficznym. Mercury'ego ma zagrać Ben Whishaw, który pojawił się w „Spectre”, zaś za scenariusz będzie odpowiedzialny Anthony McCarten.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.