07.08.2017 12:12

Koniec VIVA Polska po 17 latach na antenie

To koniec pewnej epoki. Obecna na telewizyjnym rynku od 17 lat, muzyczna stacja VIVA Polska kończy nadawanie.

Koniec VIVA Polska po 17 latach na antenie
foto: kadr z wideo

Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że należący do Viacom International Media Networks Polska muzyczny kanał VIVA Polska zostanie przekształcony w zupełnie nową stację. Powodem zniknięcia VIVA z polskiego rynku jest prawdopodobnie spadająca oglądalność - w I półroczu 2017 jej udział w polskim rynku telewizyjnym wyniósł zaledwie 0,07%. Kanał ma zaadaptować format MTV Music, działający już w Australii, Grecji, Holandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

MTV Music poświęcony ma być w całości muzyce, a w jego ramówce znajdą się pasma muzyczne z teledyskami. Ponieważ w lokalnych wersjach kanału spory udział w ramówce mają klipy miejscowych wykonawców, twarzami polskiego MTV Music mają być polscy wokaliści. Kanał pojawi się na antenie w miejsce VIVA od października 2017. Będzie można go oglądać w ofercie wszystkich operatorów, którzy już teraz oferują VIVA Polska.

Polska wersja słynnego niemieckiego kanału muzycznego VIVA wystartowała w 2000 roku. Była jedną z pierwszych w naszym kraju stacji telewizyjnych o profilu muzyczno-rozrywkowym. Od początku działalności VIVA Polska podstawą ramówki były pasma z teledyskami, ale później doszły do tego audycje rozrywkowe. Do najpopularniejszych należały m.in. „Co”, „O co kaman” i „Rap kanciapa”. Prezenterami stacji było wielu znanych dziennikarzy, m.in. Małgorzata Halber, Odeta Moro-Figurska i Katarzyna Kępka. W ostatnich latach stacja postawiła na rozrywkę i reality show kosztem muzyki.

Będziecie tęsknić za VIVA Polska?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News TV