Linkin Park kontra Donald Trump. Prezydent użył ich utworu bez pozwolenia

19.07.2020 16:45
Linkin Park kontra Donald Trump. Prezydent użył ich utworu bez pozwolenia Fot. Drew Angerer/Getty AFP/East News

Linkin Park wygrało z Donaldem Trumpem. Zespół zagroził pozwem sądowym o bezprawne użycie swojego utworu w wideo promującym kandydata na prezydenta USA.

Wyścig o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa w najlepsze. Niedawno dołączył do niego Kanye West, który niegdyś był kreowany na sprzymierzeńca Donalda Trumpa. Przeciwko obecnemu prezydentowi oraz raperowi staje jeszcze kandydat Demokratów Joe Biden, który pełnił funkcję wiceprezydenta w rządzie Baracka Obamy. 

Linkin Park vs Donald Trump. Zespół zwyciężył

Zaciekła rywalizacja polega nie tylko na prowadzeniu wieców wsparcia, ale także na dobrej promocji w mediach. Trump niedawno udostępnił twórczość jednego ze swoich fanów/wyborców, który użył w swoim wideo utworu Linkin Park. Prezydent USA pokazał krótki spot promocyjny na swoim Twitterze, a ten w ciągu kilku godzin został usunięty.

Przeczytaj także

Powód nagłego zniknięcia? Zespół Linkin Park zagroził pozwem o bezprawne użycie swojego singla "In The End".

Zmarły wokalista zespołu Chester Bennington niegdyś nazwał Trumpa na Twitterze "większym zagrożeniem dla USA, niż terroryzm". Dlatego nikogo nie powinna dziwić nagła i ostra decyzja zespołu, który nie chce mieć nic wspólnego z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

W ciągu kilku godzin pod wideo udostępnionym przez Trumpa post został zastąpiony wiadomością o treści: "Materiał został usunięty przez roszczenia właściciela praw autorskich". 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.