18.12.2015 11:36

Metalowa kolęda od Nocnego Kochanka

Kapela postanowiła nagrać nowy utwór z okazji świąt Bożego Narodzenia. Sprawdźcie, jak brzmi kawałek „Kacper, Andżej i Baltazar” nawiązujący do polskich kolęd.

Metalowa kolęda od Nocnego Kochanka
foto: materiały prasowe

Za pomocą nowej kompozycji zespół postanowił uczcić nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz podziękować za duże zainteresowanie krążkiem „Hewi Metal” ze strony fanów. Płyta ukazała się 6 listopada 2015 roku i znalazło się na niej 10 utworów. Album promował singiel „Wielki Wojownik”, do którego został także nakręcony teledysk. 

Posłuchajcie jak wyglądają nadchodzące święta według Nocnego Kochanka!

Nocny Kochanek to kapela, którą tworzą muzycy zespołu Night Mistress - wokalista Krzyś, gitarzysta Ojciec Arkadiusz, gitarzysta Kazon, basista Artur oraz perkusista Domino. Swoją nazwę kapela zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi popularnej kreskówki „Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress. 

W 2012 roku kapela nagrała utwór do pełnometrażowego filmu o przygodach Kapitana Bomby „Zemsta Faraona”. Grupa wystąpiła też na XX Przystanku Woodstock w 2014 roku.

Krzysztof Sokołowski wyjaśnił, z jakiego powodu zespół zdecydował się na wybranie akurat takiej - świątecznej - konwencji.

"

Płyta „Hewi Metal” została tak dobrze przyjęta na naszym rynku, że nie chcemy zwalniać tempa. Dlatego też postanowiliśmy z końcem roku podziękować fanom i dać im prezent w postaci świątecznego singla. Coraz bliżej święta, a jak święta to i kolęda. Liczymy, że zaśpiewacie ją przy wigilijnym stole. "

Zespół kończy właśnie trasę koncertową, ale już przygotowuje się do kolejnej w lutym 2016 roku. Ostatni z zaplanowanych na razie koncertów odbędzie się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie.

Jak Wam się podoba nowy kawałek Nocnego Kochanka?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Nocny Kochanek