Na Woodstocku zagrają Greta Van Fleet, Robert Plant i Jay-Z. Co na to fani rocka?

Aleksandra Degórska
20.03.2019 12:27
Na Woodstocku zagrają Greta Van Fleet, Robert Plant i Jay-Z. Co na to fani rocka? Fot. shutterstock.com

Organizator chce odtworzyć klimat Woodstocku z 1969, dlatego też na imprezie zagrają giganci rocka. W line-upie pojawili się jednak artyści, którzy mogą zniechęcić do festiwalu fanów rocka.

Równo 50 lat temu odbył się jeden z najbardziej wyjątkowych festiwali na świecie - Woodstock. W sierpniu 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel niedaleko Nowego Jorku wystąpili tacy artyści, jak Santana, Jimi Hendrix, The Who czy Janis Joplin. Festiwal był ważnym wydarzeniem w historii dzieci kwiatów, które wywróciły wówczas świat do góry nogami. Czy po 50 latach można powtórzyć to szaleństwo?

Woodstock 50: Na imprezie zagrają Greta Van Fleet i Robert Plant

Michael Lang, współorganizator wcześniejszej edycji Woodstocku, zapowiedział powrót imprezy z okazji okrągłej rocznicy Woodstocku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019 w pobliżu Watkins Glen w stanie Nowy Jork. Na początku marca 2019 pojawiły się plotki odnośnie tego, kto wystąpi na imprezie i typowano Gretę Van Fleet oraz Roberta Planta.

Przeczytaj także

W końcu 19 marca 2019 pojawiła się oficjalna informacjao line-upie imprezy. Rzeczywiście na Woodstock 50 zagra zarówno Robert Plant wraz ze swoją kapelą The Sensational Space Shifter oraz Greta Van Fleet. Jest to o tyle ciekawe, że młoda kapela często słyszy zarzuty, że ściąga od Led Zeppelin. Pewnym jest jednak to, że Greta Van Fleet rozpoczęła modę wśród młodszej publiki na klasyczne granie. Występ Led Zeppelin oraz Grety Van Fleet na Woodstock 50 pokazuje, jak organizatorzy chcą przedstawić tę imprezę - jako nawiązanie do tego, co było 50 lat temu, jak również chcą zachęcić do uczestniczenia w festiwalu młodszych słuchaczy. 

Przeczytaj także

Hip-hop na festiwalu Woodstock 50

Na imprezie zagrają również m.in. The Killers, Santana, Rival Sons, Cage The Elephant, Young the Giant czy Imagine Dragons. Zarówno fani rockowych dinozaurów oraz wielbiciele nowszych brzmień znajdą coś dla siebie. Na Woodstocku 50 pojawi się też hip-hop, co niektórych może trochę zdziwić, ale patrząc na rynek muzyczny i popularność rapu taka decyzja organizatorów była do przewidzenia. Obok rockowych wykonawców na scenie zobaczymy m.in. Jay-Z, Chance The Rapper czy Run The Jewels. Nie zabraknie też popowych gwiazd. Line-up możecie sprawdzić na stronie festiwalu Woodstock 50.

Przeczytaj także

Gwiazdy zagrają na trzech scenach, których nazwy bezpośrednio odnoszą się do idei oryginalnego Woodstocku - Peace Stage, Love Stage i Music Stage. Organizator bardzo chce odtworzyć klimat festiwalu z lat 60. i zamierza nawet stworzyć własny gatunek marihuany na Woodstock 50.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.