Nie żyje Nicky Wonder. Bliski współpracownik Briana Wilsona miał 59 lat

08.08.2019 13:44
Nie żyje Nicky Wonder. Bliski współpracownik Briana Wilsona miał 59 lat Fot. kadr z wideo "A Tribute to Nicky Wonder - Pet Sounds Live"/youtube.com

Jak podaje magazyn Rolling Stone, Nicky Wonder zmarł 8 sierpnia 2019 roku. Muzyk zmarł w trakcie snu we własnym domu. Informację potwierdził na mediach społecznościowych Brian Wilson.

Nie żyje Nicky Wonder, długoletni gitarzysta Briana Wilsona, czyli założyciela The Beach Boys. Wonder był również współzałożycieli power-popowego zespołu The Wondermints. Muzyk miał 59 lat. O jego śmierci poinformował Rolling Stone, a wieść potwierdził również wspomniany Wilson.

Nie żyje Nicky Wonder. Gitarzysta Briana Wilsona miał 59 lat

Brian Wilson podzielił się również oświadczeniem na temat śmierci Wondera. Możemy w nim przeczytać, że "Nicky Wonder był prawdziwym rock'n'rollowcem":

Dzisiejszy dzień jest bardzo, bardzo smutny. Z wielkim żalem muszę was poinformować o tym, że nasz kochany Nicky Wonder zmarł zeszłej nocy podczas snu. Jesteśmy zszokowani. Ale zamierzamy uczcić jego pamięć dzisiejszym występem. Nicky był moim ulubionym gitarzystą we wszechświecie. Uwielbiałem to, co robił ze swoimi palcami. Był prawdziwym rock'n'rollowcem i świetnym wokalistą. Był przyjazny, przemiły i bardzo, bardzo zabawny. Miał najlepsze poczucie humoru. Wszyscy płaczemy, bo wiemy, jak bardzo będzie nam go brakowało. Nasze myśli i miłość kierujemy do jego żony Susan, jego dzieci, przyjaciół i fanów. Kochamy cię, Nicky. 

Nicky Wonder założył The Wondermints w 1992 roku z Darianem Sahanają. Ich debiutancki album został wydany w 1995 roku, a ich ostatni krążek pojawił się w 2002 roku. Nosił tytuł "Mind If We Make Love to You". The Wondermints byli również odpowiedzialni za stworzenie motywu przewodniego do filmów z serii "Austin Powers":

W 1999 roku The Wondermints stali się zespołem wspomagającym Briana Wilsona na koncertach, a także w studiu. Do ich najważniejszego osiągnięcia zaliczany jest wydany w 2004 roku album "Smile", który był "definitywną" wersją zaginionego ikonicznego krążka Beach Boys.

Nicky Wonder zmarł 8 sierpnia 2019 roku w trakcie snu. Gitarzysta miał 59 lat. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.