25.11.2019 17:01

Nie żyje basista The Doors, Doug Lubahn

Doug Lubahn, basista studyjny, który zagrał na trzech albumach legendarnej grupy The Doors zmarł w wieku 71 lat.

Bass
foto: shutterstock.com

Douglass Lubahn to jazzowy basista, który często udzielał się również w kultowych grupach reprezentujących rocka psychodelicznego. W latach 60. producent Clear Light, Paul Rotchild poprosił go, aby nagrał partie basu dla The Doors, ponieważ zespołowi brakowało tego instrumentu. Lubahn zagrał na 7 z 10 utworów na "Strange Days". Doorsi zaprosili go do współpracy na pełen etat, ponieważ byli bardzo zadowoleni z tego, co zarejestrował w studiu. Muzyk odrzucił ofertę, jednak zagrał także na "Waiting For The Sun" oraz "The Soft Prade".

Nie żyje Doug Lubahn, basista The Doors

Muzyk zmarł 20 listopada 2019 roku w wieku 71 lat. O śmierci basisty poinformowała na swoim Twitterze grupa The Doors. Muzycy zamieścili wpis, w którym podziękowali za wpływ, jaki artysta miał na rozwój zespołu oraz całą muzykę rockową.

"

Składamy kondolencje rodzinie, przyjaciołom oraz fanom Douga Lubahna. Doug wniósł ogromny wkład w świat rock and rolla, a zwłaszcza w rozwój The Doors. Zagrał na basie na naszych trzech płytach: "Strange Days", "Waiting for the Sun" i "Soft Parade". "

Przyczyny śmierci muzyka nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Zobacz też: Marilyn Manson opublikował cover "The End" zespołu The Doors 

Tagi: Rock News The Doors