Nie żyje basista znany ze współpracy Neilem Youngiem, grupą Simon and Garfunkel i Neilem Diamondem

Joanna Chojnacka
17.12.2018 15:06
Nie żyje basista znany ze współpracy Neilem Youngiem, grupą Simon and Garfunkel i Neilem Diamondem Fot. Wikipedia/Epdavidson

W wieku 81 lat zmarł basista sesyjny, członek The Wrecking Crew. Miał swój udział w tworzeniu znanych rockowych płyt z lat 70.

Joe Osborn to amerykański basista sesyjny znany ze współpracy ze słynną grupą Wrecking Crew z Los Angeles. jego charakterystyczny styl gry możemy usłyszeć w utworze "Most Over Troubled Water" grupy Simon and Garfunkel, "Holly Holy" Neila Diamonda czy "Sail Away" Neila Younga.

Nie żyje basista Joe Osborn

Muzyk zmarł 14 grudnia 2018 roku w wieku 81 lat. Przez wiele lat chorował na raka trzustki. Grupa Wrecking Crew pożegnała swojego przyjaciela na Facebooku:

Przez te wszystkie lata był zawsze obecny, gdy go potrzebowaliśmy na koncerty czy pokazy. Chociaż był cichym człowiekiem, miał w sobie iskrę i radość w oczach, gdy widział miłość swoich fanów. Będziemy za nim bardzo tęsknić, ale nigdy o nim nie zapomnimy.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.