22.05.2016 13:11

Nie żyje były perkusista Megadeth. Miał 51 lat

Odszedł wieloletni bębniarz Megadeth, Nick Menza. Zmarł 21 maja 2016 roku w wieku 51 lat.

Nie żyje były perkusista Megadeth. Miał 51 lat
foto: CC-BY-SA-3.0

Powodem śmierci muzyka był atak serca, do którego doszło podczas jego występu z zespołem Ohm na jednej ze scen Los Angeles w klubie The Baked Potato. Zgon nastąpił w ambulansie, który transportował perkusistę do szpitala.

Nick Menza dołączył do składu Megadeth w 1989 roku i grał na tak dobrze znanych płytach kapeli, jak „Rust in Peace”, „Countdown to Extinction”, „Youthanasia” czy „Cryptic Writings”. Zastąpił go Jimmy DeGrasso w 1998 roku.

Istniała szansa na ponowne dołączenie Nicka Menzy do składu Megadeth w 2004 roku. Ostatecznie Dave Mustaine postawił wówczas na Shawna Drovera. Przed nagraniami do krążka „Dystopia” Menza zjawił się w studio Megadeth na jam session, jednak raz jeszcze wybór padł na innego perkusistę, gdyż bębniarz otrzymał niesatysfakcjonującą go ofertę. Ostatecznie ostatni krążek kapeli został nagrany z Chrisem Adlerem.

Smutną informacją o śmierci muzyka udostępnił m.in. Dave Mustaine:

"

Powiedzcie mi, że to nie prawda. Obudziłem się o 4 rano, żeby się dowiedzieć, że Nick Menza odszedł 21 maja 2016 grając na perkusji z Ohm w Baked Potato. "

Świat będzie tęsknił za jego talentem:

Łączymy się w bólu z najbliższymi muzyka. 

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Megadeth