07.01.2019 10:42

Nie żyje lider zespołu rockowego, twórca jednej z gitar Eddiego Van Halena

W wieku 69 lat zmarł lider country-rockowego zespołu The Tractors. Steve Ripley chorował na raka.

Ripley
foto: kadr z wideo/Ripley-The Tractors

Paul Steven Ripley to amerykański artysta, producent, autor piosenek, inżynier dźwięku i gitarzysta. Współpracował między innymi z Bobem Dylanem, JJ Calem, czy Johnniem Lee Willsem. Dylan uznał muzyka za jednego ze swoich ulubionych gitarzystów. W 1994 roku, Ripley założył country-rockowy zespół The Tractors, a w 2002 roku stworzył swoją własną wytwórnię płytową. Mężczyzna zasłynął także jako twórca Ripley Stereo Guitar, a z wiosła jego projektu korzystał między innymi Eddie Van Halen

Nie żyje Steve Ripley z The Tractors

Steve Ripley zmarł w wieku 69 lat po rocznej walce z rakiem. Mężczyzna odszedł 3 stycznia 2019 roku w domu rodzinnym w Pawnee w Oklahomie. Informacja o śmierci artysty pojawiła się między innymi na fanpage'u Bob Dylan Center:

"

Straciliśmy przyjaciela oraz źródło motywacji i inspiracji. Gitarzysta, wynalazca, DJ - wszyscy dążymy teraz do tego, żeby być prawdziwymi i zaangażowanymi w pracę jak Steve Ripley. Jeśli nie znacie jego muzyki, sprawdźcie zespół The Tractors. "

O artyście bardzo dobrze wypowiada się także Eddie Van Halen. Jak czytamy na guitarworld.com, muzyk był bardzo bliskim przyjacielem Ripleya:

"

Przez ponad  35 lat miałem szczęście nazywać Steve'a Ripleya prawdziwym przyjacielem. Steve to geniusz, muzyk, wynalazca, człowiek wielu talentów. Jednak najwspanialsze w nim zawsze było serce pełne pokory. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News